Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Сря Дек 11, 2013 12:29 pm

Дари,

:text-welcomewave: Добре дошла и от мен!

До колкото разбирам за сега се справяш доста добре, моят съвет е да не пренебрегваш водата. Надявам се, че си прочела статията за водата в сайта. Водата върши чудеса!
И на мен първите дни ми беше трудно да изпивам по 2,7 л. на ден, а сега не мога да се спра, постоянно съм жадна, пия и по 4 л. понякога. Ако не ти се пие вода, можеш да я замениш със слаб зелен или билков чай с малко стевия, ако искаш леко да ти сладни. Аз сега през студеното време си пийвам предимно чай.
Със сигурност си избрала правилния режим на хранене и ще имаш желаните резултати. Не се притеснявай да питаш, ние ще помагаме. Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот лилит » Сря Дек 11, 2013 4:34 pm

Gazilot написа:Аре у лево моля, уотч ми сигнатурата, мацо :bigsm5:

И у лево, и у десно да ни разделиш пак сме повече :laugh4: , ето имаме и ново попълнение - чичо Чарли и Калина са в нашия отбор.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот чичо Чарли » Чет Дек 12, 2013 10:52 am

:) ехееее айде Пловдиииииив, тука сме! Яки сме, силни сме! Отбора се попълва, няма грешка. Ити, сори много ,ама Дари ни е градска, не я даваме . Обичаме морето ама си държим на града ;)
Гази, що така бе пич, направо искаш да ми светиш масълцето :laugh3: :laugh1:
То че мрънкам бая....... си е верно. Ама добре, че сте вие да ме вкарвате " в пътя" :laugh1:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Чет Дек 12, 2013 3:43 pm

Газилот Великолепни, бройката на Зонбитата както изглежда се увеличава, и май ще трябва да открием и западно крило на затвора :laugh: И разделението на два лагера ще е повече от очеизвадно вече :laugh: - Морски срещу планински :lol:
Между другото, сега гледаме един американски сериал- (вече 4ти сезон) "Walking dead", (невероятно филмче) за един зомбита, как стават все повече и повече и една групичка оцеляли се скриват в един ззатвор, и там живеят с години и т.н. че цялата работа много ми напомня на нашите зоНбита и нашия затвор :) Само че ние си имаме източно и западно крило, те имат блок "С" и "D". Сериала е страшен :done: (аз много мразех филми за зомбита, но тоя няма нищо общо с ония простотии)

Дари , първо- Добре дошла в нашето скромно съсловие :bouquet: :bouquet: , и второ- те другите зонбита са ти отговорили, аз само искам да допълня за водата- за сега не се насилвай да пиеш много количества вода, започни с по едно-две шишенца на ден, След най-много месец ще видиш как сама ще се събуждаш жадна. Това се случва при горе долу по мои наблюдения на 90 % от зоНбитата :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 4:41 pm

pipilota написа:Между другото, сега гледаме един американски сериал- (вече 4ти сезон) "Walking dead", (невероятно филмче) за един зомбита, как стават все повече и повече и една групичка оцеляли се скриват в един ззатвор, и там живеят с години и т.н. че цялата работа много ми напомня на нашите зоНбита и нашия затвор :) Само че ние си имаме източно и западно крило, те имат блок "С" и "D". Сериала е страшен :done: (аз много мразех филми за зомбита, но тоя няма нищо общо с ония простотии)

Хаха, и аз го гледам с интерес този сериал.
Само този вторник изпуснах серията.
Ама затворът отиде ... :refuse:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Darina » Чет Дек 12, 2013 10:05 pm

БЛАГОДАРЯ за радушния прием и съветите!

Гого това масло добре ли е за първо време?
http://shop.bb-team.org/now-foods-ultra ... 3-fish-oil

Прецаках се със сиренето: винаги го изкисвам във вода - обезсолява се и ми е по-вкусно, но като реших да си направя порцийка по грамаж 1 БП излезе колкото котешки нокът и се чудих да го гледам ли, да го хапвам ли...?
Вече ще си го тегля на блокове преди да го накисна във вода.
Всяка сутрин на гладно си хапвам по 1 малка ябълка около 100 гр. - има едни ябълки "Фуджи" адски са вкусни и 1 чаша вода. После пия кафе и едва след това закусвам, като закуската ми си е 3БВ/3БМ/3БП. Какво е вашето мнение нарушавам ли фатално баланса с тази ябълка?
Още един въпрос от скоро преоткрих едно биволско кисело мляко - скъпичко е и е вкусно, ноооооо по етикет: в 100 гр. има 7г. мазнини, 4,2 г. белтъчини и 4,8 г. въглехидрати. Дали ще имате някаква идея как и къде мога да го вмъкна поне веднъж седмично?
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 11:22 pm

Ами, да - тази ябълка си е цял блок. А пък и я ядеш първа. Идеята е въглехидратите да не се първи, а ако може и да са последни.
Ако е спорадично, няма проблем. Но всяка сутрин е погрешно.
Компромисен вариант е да си ядеш ябълката, но след това да хапваш 2ВБ при 3 ПБ и 3 МБ.

Биволското кисело мляко си го смятай за мазнина. Ама е доста малко - 21 гр. за МБ. Няма много смисъл.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот marianapanova » Пет Дек 13, 2013 9:02 am

pipilota написа:Газилот Великолепни, бройката на Зонбитата както изглежда се увеличава, и май ще трябва да открием и западно крило на затвора :laugh: И разделението на два лагера ще е повече от очеизвадно вече :laugh: - Морски срещу планински :lol:
Между другото, сега гледаме един американски сериал- (вече 4ти сезон) "Walking dead", (невероятно филмче) за един зомбита, как стават все повече и повече и една групичка оцеляли се скриват в един ззатвор, и там живеят с години и т.н. че цялата работа много ми напомня на нашите зоНбита и нашия затвор :) Само че ние си имаме източно и западно крило, те имат блок "С" и "D". Сериала е страшен :done: (аз много мразех филми за зомбита, но тоя няма нищо общо с ония простотии)

Дари , първо- Добре дошла в нашето скромно съсловие :bouquet: :bouquet: , и второ- те другите зонбита са ти отговорили, аз само искам да допълня за водата- за сега не се насилвай да пиеш много количества вода, започни с по едно-две шишенца на ден, След най-много месец ще видиш как сама ще се събуждаш жадна. Това се случва при горе долу по мои наблюдения на 90 % от зоНбитата :hug:

Пипи и ние гледаме с мъжо walking dead какво се случва?
Аз незнам тук на кой сезон сме!
Много готино сериалче!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Дек 13, 2013 9:23 am

Четвърти сезон е и при нас.
Затворът се разпадна, щото Губернатора го атакува с танк. Поне хубавото е, че най-накрая го убиха, ама той пък уби Хършил.
Сега са пак "на улицата".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот лилит » Пет Дек 13, 2013 11:19 am

Italiano написа:Биволското кисело мляко си го смятай за мазнина. Ама е доста малко - 21 гр. за МБ. Няма много смисъл.

Не е ли 42. Ако няма друг източник на мазнини, блока е 3гр. Ама при 42 гр вече трябва да се смята и по около 1/4 ПБ и ВБ.

Дари, не подценявай плодовете, те са си въглехидратни блокове.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Дек 13, 2013 1:35 pm

Ами, 100 : 7 = 14
14 х 1,5 = 21
Излиза 21 гр. за МБ.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот лилит » Пет Дек 13, 2013 1:44 pm

мазнинните блокове ъдържат 1.5 г ( 3гр) мазнини

Всеки блок нискомаслени протеин съдържа приблизително 1.5 г „скрити“ мазнини. Следователно, като прибавим още един блок мазнини (1,5 г) на всеки протеинов блок, всъщност изяждаме 3г или два блока мазнини (един вътре в протеините, и един –извън тях). Ако използвате напълно обезмаслени протеинови източници, като протеините на прах например, тогава би трябвало да прибавяте по два блока мазнини на всеки протеинов блок, за да достигнете същото съотношение.


Мазнинния блок реално е 3 гр, но го смятаме по 1,5 когато добавяме мазнина, защото в месата и другите протеинови източници има мазнина.
В случая няма допълнителен източник на мазнини, значи 14 х 3гр = 42гр.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Дек 13, 2013 1:47 pm

Никога не съм го смятал по 3 гр.
А и, доколкото разбирам, това правило важи само за протеини на прах, каквито не съм прочел Дарина да ползва.
Съвсем неслучайно и в таблицата мазнините са дадени като 1,5 гр.

Моята препоръка към Дарина е: смятай си мазнините по 1,5 гр.!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот лилит » Пет Дек 13, 2013 1:55 pm

Ох, не ми се спори, явно не четеш внимателно. Мазнинния блок е 3гр, 1,5 е само когато го добавяме към ниско мазнинен протеин в който също има мазнина. Тук ням друга мазнина. Протеина на прах е само пример.
Който както иска да ги смята, ама прекаленото орязване на мазнините не е добра идея.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Дек 13, 2013 1:58 pm

Е, добре, де, Лили, тя няма да яде само небалансирано кисело мляко.
Много ясно, че ще го комбинира протеини и въглехидрати.
И тогава как трябва да го смята?
Мисли малко!
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот TanyaS » Нед Дек 15, 2013 11:27 am

Може ли някой да даде рецепта за коледни сладки ? Тази година съм решила да направя . Купих си бои , много се вълнувам, защото никога до сега не съм правила, а пък точно тази година не мога да ги опитам :roll:
Та ако някой има идея , моля да я сподели :love:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта