Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 11, 2015 5:38 am

Рибеното масло е последното парченце от пъзела, което ще ви помогне да достигнете пълния потенциал на Зоната.

Това вълшебно масло, в комбинация с правилното хранене, има силата да ви направи емоционално и здравословно по-стабилни, като позволява на мозъка да работи с максимална ефективност, и контролира хормоналните реакции, които в крайна сметка управляват тялото и ума. В тази темичка всеки може да споделя своите впечтления относно рибеното масло, да задава въпроси и да търси техните отговори.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот kazakova » Вто Яну 20, 2015 3:46 pm

Някой от София пазарувал ли е скоро от IHerb . Интересува ме ,когато поръчката е на стойност по-голяма от 20 долара ,къде отива - на митница на летището ли-защото доставките им ги прави вече DHL . Че там изискванията са по -различни
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Яну 20, 2015 4:05 pm

Начинът на доставка зависи от теглото. С International mail се приемат доставки до 1,8 кг. По-тежките са с DHL или UPS (DHL са по евтини). И за стойност над 20 долара пристигат по пощата ако са под 1,8 кг. За DHL процедурата е да ти изпратят по мейл документите, които трябва да попълниш, за да ти издадат EORI номер (еднократен или постоянен). Единият документ е нотариално заверено пълномощно към тях да ти освобождават стоките (те ти пращат текста). После за извършените услуги при получаване заплащаш такса и ако се дължи и ДДС. Носят ти я на посочен от теб адрес. Ако решиш можеш и сама да си ги освободиш от митницата на летището, но процедурата отнема почти ден. DHL само ще ти предоставят документ, че имаш пратка. А ти трябва да си носиш и разпечаткта от фактурата, която са ти изпратили от iHerb.
Преди време предпочетох пълната услуга на DHL, заради издаването на EORI номер, ако нямаш такъв, процедурата отнема 2-3 дни и малко ти се забавя доставката. Но поне не ходиш да се бориш с митници и попълване на куп хартийки там на място и разкарване от офиса на DHL до митницата на летището и после пак до DHL.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Sultana » Сря Яну 21, 2015 11:13 pm

Привет! Тъкмо се регистрирах и веднага започвам с въпрос. Та значи: каня се да започвам и аз зоната, ама още съм на вълна канене. Приготвям зонова храна на половинкатаот 10 дена и тои вече е над 2 килца надолу. Питанката ми е за маслото. Поръчала съм си това
http://www.iherb.com/Nutricology-Super- ... null&ic=21
Мнения за него? По колко капсули да пием?
Аватар
Sultana
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 11:05 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Elina1 » Чет Яну 22, 2015 6:01 pm

Най-накрая и аз се снабдих с рибено масло. http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... =null&ic=2
По колко капсули трябва да приемам, кога да го вземам (сутрин, вечер), къде да го държа(в хладилника или в шкаф)?
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Чет Яну 22, 2015 6:17 pm

Аз лично след отваряне го държа в хладилника на вратата. Пия по 6 капсули с вечерната закуска. Не е необходимо да се приема на два пъти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Elina1 » Чет Яну 22, 2015 6:35 pm

Как се определя дневната доза? Аз в момента вземам по 3 капсули, но се притеснявам дали е достатъчно и дали не "хабя" маслото напразно.
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Чет Яну 22, 2015 7:54 pm

http://www.vzonata.com/ribeno-maslo/ - тук можеш да прочетеш подробно за рибеното масло

Минималната препоръчана доза от Бари Сиърс е 2,5 г EPA+DHA дневно. 2 капсули от това рибено масло ъдържат 1,2 г от двете, или всяка капсула е 0,6 г. Като решиш каква доза е необходима за теб, след като прочетеш темата за рибеното масло, делиш количеството на 0,6 и определяш броя капсули, които трябва да приемаш. Препоръката пак в темата е да се пият еднократно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Чет Яну 22, 2015 7:58 pm

Elina1 написа:Как се определя дневната доза? Аз в момента вземам по 3 капсули, но се притеснявам дали е достатъчно и дали не "хабя" маслото напразно.

Елина1, в закупеното от теб рибено масло в 2 капсули има 1,2 гр. EPA+DHA. За количеството EPA+DHA виж тук въпрос 55. Излиза, че трябва да приемаш поне по 4 капсули на ден, в зависимост от целта ти.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Чет Яну 22, 2015 8:09 pm

Sultana написа:Привет! Тъкмо се регистрирах и веднага започвам с въпрос. Та значи: каня се да започвам и аз зоната, ама още съм на вълна канене. Приготвям зонова храна на половинкатаот 10 дена и тои вече е над 2 килца надолу. Питанката ми е за маслото. Поръчала съм си това
http://www.iherb.com/Nutricology-Super- ... null&ic=21
Мнения за него? По колко капсули да пием?


Султана, в това рибено масло в 2 капсули има 1,2 гр EPA+DHA. За необходимите количества виж поста ми по-горе. Не съм ползвал това масло и не мога да ти дам конкретни впечатления. То е концентрирано, но не виждам да е молекулярно пречистено. Не знам дали ще мине теста с фризера. Притеснява ме и това:

Warnings
Variations in product color may occur. Keep in a cool, dry place, tightly capped.
California Proposition 65 Warning: Warning. This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.

Повече за рибеното масло можеш да прочетеш и в моя дневник.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Sultana » Съб Яну 24, 2015 12:21 am

Много благодаря за отговора! Няма да пием точно това. Малко се обърках с това масло. :th: Избирах го по цената, като по-добро уж. Издирването продължава. Четенето също. благодаря отново!
Аватар
Sultana
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 11:05 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Яну 24, 2015 6:46 am

Султана,
Рибеното масло на Nordic Naturals е много качествено ако можеш да си го позволиш ценово. Например Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon Flavor, 1000 mg, 180 Soft Gels в IFOS има 5*. Аз приемам Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels защото хем ми е по джоба, хем и отговаря на критериите на д-р Сиърс. Успех!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот remarek » Сря Яну 28, 2015 2:26 pm

gogo написа:Султана,
Рибеното масло на Nordic Naturals е много качествено ако можеш да си го позволиш ценово. Например Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon Flavor, 1000 mg, 180 Soft Gels в IFOS има 5*. Аз приемам Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels защото хем ми е по джоба, хем и отговаря на критериите на д-р Сиърс. Успех!


Здравей! Искам да те попитам това масло http://www.iherb.com/now-foods-super-om ... ode=gbs139 с International Airmail ли го поръчваш? Никога не съм поръчвал от чужди сайтове досега. Не е много бързо,но пък е доста по-евтино. Поздравления за дневника ти! Всичко на едно място - сбито и удобно.
remarek
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 23, 2015 8:37 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Dara » Сря Яну 28, 2015 3:58 pm

Здравейте! Не съм писала от близо година, но от време на време влизам да видя как сте? :) Имам питане и знам, че тук ще ми отговорите компетентно. Имам детенце на 1,5 г. искам да приема рибено масло и моля да ми препоръчате, ако някой е ползвал, и каква е дневната доза за деца на тази възраст ?
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Sultana » Сря Яну 28, 2015 10:42 pm

Привет отново! Пристигна ми маслото. Поръчах като на gogo.
http://www.iherb.com/now-foods-super-om ... ftgels/858
Дори теста с фризера направих. :) И аз влязох (или поне опитвам) в зоната. Тегля всичко. От днес започваме и маслото. Успех! :yess:
Аватар
Sultana
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 11:05 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Чет Яну 29, 2015 6:55 am

Dara написа:Здравейте! Не съм писала от близо година, но от време на време влизам да видя как сте? :) Имам питане и знам, че тук ще ми отговорите компетентно. Имам детенце на 1,5 г. искам да приема рибено масло и моля да ми препоръчате, ако някой е ползвал, и каква е дневната доза за деца на тази възраст ?

Здравей Дара,
Погледни тук въпрос 56. Това, което мога да добавя е, че трябва да търсиш рибено масло в което повечето е DHA. Например Nordic Naturals, Baby's DHA, with Vitamin D3, 2 fl oz (60 ml) е едно много добро предложение. Има и 5* в ИФОС.
Повече за ползите от рибеното масло виж тук. А специало за DHA погледни в секцията "Защо се нуждаем от DHA?" Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Следваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта