Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пон Фев 05, 2018 8:31 pm

Маня написа:
gogo написа:
mariqna66 написа:Здравейте! Искам да попитам варианта с рибеното масло на NOW Super Omega Epa остава ли като приемлив. Защото ми пратиха едни близки това рибено масло. Благодаря!


Става. В началото, това беше като че ли най-доброто като съотношение цена/качество. Аз обаче отдавна си поръчвам само Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels. А защо - ако искаш можеш да прочетеш в 5-я пост на моя дневник.


Разликата между двете е доста съществена - на NOW е естерна форма, докато това на Madre Labs е триглицеридна, която много по-добре се усвоява от организма :)

Маня, това и други неща съм ги обяснил в 5-я пост на моя дневник.[/quote]
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот dalia_80 » Сря Фев 07, 2018 12:24 pm

Здравейте,
Искам да се консултирам относно приема на рибено масло.
Това, което си купих е на Madre labs. На опакавката пише ,че съдържа 640 мг омега 3. При условие ,че приемът трябва да е 2,5 -3 грама, излиза че трябва да пие по 4 таблетки на ден, нали така?
dalia_80
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Дек 08, 2017 12:58 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Сря Фев 07, 2018 3:12 pm

dalia_80 написа:Здравейте,
Искам да се консултирам относно приема на рибено масло.
Това, което си купих е на Madre labs. На опакавката пише ,че съдържа 640 мг омега 3. При условие ,че приемът трябва да е 2,5 -3 грама, излиза че трябва да пие по 4 таблетки на ден, нали така?


Здравей,
Изглежда си купила Madre Labs, Omega-3, Premium Fish Oil, No GMOs, No Gluten, 100 Fish Gelatin Softgels. Наистина пише, че съдържа 640 мг омега 3, НО:
1.Това е съдържанието в 2 капсули. Виж на Product Overview->Supplement Facts->Serving Size:2 softgel. Това означава, че дадените стойности по-долу са за 2 капсули. Значи в 1 капсула има 320 мг омега 3;
2.Броят се само EPA и DHA(по д-р Сиърс), т.е става 300 мг EPA+DHA в 1 капсула и за 2,5-3 гр. поддържаща доза ти трябват 9-10 капсули, което е доста, понеже това рибено масло не е концентрирано. Концентрирано е това рибено масло, в което EPA+DHA е повече от половината съдържание на капсулата. Тук капсулата е 1000 мг, а EPA+DHA е само 300 мг. Това си е едно обикновено рибено масло като концентрация, макар, че е TG форма.
Препоръчвам ти следващия път да си вземеш Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels или подобно. То е много концентрирано - в 1 капсула от 1000 мг има цели 800 мг EPA+DHA и за поддържащата доза вече ще ти трябват само 3-4 капсули. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот dalia_80 » Сря Фев 07, 2018 4:34 pm

gogo написа:

Здравей,
Изглежда си купила Madre Labs, Omega-3, Premium Fish Oil, No GMOs, No Gluten, 100 Fish Gelatin Softgels.......... ти трябват 9-10 капсули, което е доста, понеже това рибено масло не е концентрирано. :yess:

Ох, идва ми да.... :stupid: Защо не внимавах повече като поръчвах.... Нищо,ще ги изпия - 10 капсули дневно ще ми бъде доста трудно, но ще ги разпределя по 3 на основно хранене и утре поръчвам по-концентрираните :)
dalia_80
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Дек 08, 2017 12:58 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Чет Фев 08, 2018 8:53 am

dalia_80 написа:
gogo написа:

Здравей,
Изглежда си купила Madre Labs, Omega-3, Premium Fish Oil, No GMOs, No Gluten, 100 Fish Gelatin Softgels.......... ти трябват 9-10 капсули, което е доста, понеже това рибено масло не е концентрирано. :yess:

Ох, идва ми да.... :stupid: Защо не внимавах повече като поръчвах.... Нищо,ще ги изпия - 10 капсули дневно ще ми бъде доста трудно, но ще ги разпределя по 3 на основно хранене и утре поръчвам по-концентрираните :)


Препоръчвам ти, да ги приемаш колкото пише на опаковката и да си поръчаш каквото трябва. Излишно е да поглъщаш ненужни количества обвивки и излишна мазнина. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот simska » Съб Фев 10, 2018 2:39 am

Здравейте,
четох, четох и накрая се обърках.
Имам питане.
Имам деца на 5 и на почти 3 годинишна възраст. Знам, че е много важно да приемат рибено масло. Купувала съм различни от български сайтове и в момента им давам, но не ми се струва, че е много качествено и искам да го сменя.
Чета тук във форума, че Омега 800 на Madre Labs е най-доброто, което се доближава до рибеното масло, препоръчано от д-р Сиърс.
Та въпросът ми е: Мога ли да давам на децата ми от Omega 800 на Madre Labs и какво количество?
simska
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 07, 2018 11:59 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Фев 10, 2018 10:22 am

simska написа:Здравейте,
четох, четох и накрая се обърках.
Имам питане.
Имам деца на 5 и на почти 3 годинишна възраст. Знам, че е много важно да приемат рибено масло. Купувала съм различни от български сайтове и в момента им давам, но не ми се струва, че е много качествено и искам да го сменя.
Чета тук във форума, че Омега 800 на Madre Labs е най-доброто, което се доближава до рибеното масло, препоръчано от д-р Сиърс.
Та въпросът ми е: Мога ли да давам на децата ми от Omega 800 на Madre Labs и какво количество?


Здравей,
Във Въпроси и отговори - въпрос 56 можеш да видиш какво препоръчва д-р Сиърс.
Що се отнася до кое рибено масло, то аз бих ти препоръчал при избора си да се съобразиш със следните неща:
1. За деца, като твоите(на 3 и 5 години) по добре ще приемат течно рибено масло, затова се ориентирай към такова;
2. Избери рибено масло, което е триглицеридна форма за по-добро усвояване от организма и да е молекулярно пречистено;
3. Добре е да има сертификат от IFOS. Това е организация, която изследва рибеното масло по няколко показателя включващи и замърсеността на маслото с вредни съставки като тежки метали и диоксини. Сертифицирането обаче е сложен и скъп процес, затова не много фирми го правят и то не за всички партиди от рибеното масло, което пускат;
4. Ако ще пазаруваш от iHerb, то тогава гледай по възможност продуктът да е "Shipping Saver", за да ти излезе доставката по изгодно.

Рибено масло, което отговаря на горните препоръки(но май няма сертификат по IFOS.) и е специално за деца е например Nordic Naturals, Children's DHA, Strawberry, 530 mg, 8 fl oz (237 ml). От него за 1 гр. EPA+DHA ще ти трябват малко повече от 5 мл.Разбира се има и други подобни рибени масла.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот simska » Нед Фев 11, 2018 7:26 am

gogo написа:
simska написа:Здравейте,
четох, четох и накрая се обърках.
Имам питане.
Имам деца на 5 и на почти 3 годинишна възраст....


Здравей,
Във Въпроси и отговори - въпрос 56 можеш да видиш какво препоръчва д-р Сиърс.
....


Благодаря за отговора.
Прегледах в сайта предложенията в сайта, но наистина не ги разбирам маслата. Затова ще следвам съвета ви и ще поръчам от препоръчаното рибено масло.
Няма безплатна доставка, но на фона на това, което се предлага на бг пазара и цената на самото масло доставката е минимална. А и е възможно да мине през митницата.

И още един въпрос. Може ли да се дава и през летния сезон? Т.е. когато има повече слънце!
simska
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 07, 2018 11:59 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Нед Фев 11, 2018 6:16 pm

simska написа:
gogo написа:
simska написа:Здравейте,
четох, четох и накрая се обърках.
Имам питане.
Имам деца на 5 и на почти 3 годинишна възраст....


Здравей,
Във Въпроси и отговори - въпрос 56 можеш да видиш какво препоръчва д-р Сиърс.
....


Благодаря за отговора.
Прегледах в сайта предложенията в сайта, но наистина не ги разбирам маслата. Затова ще следвам съвета ви и ще поръчам от препоръчаното рибено масло.
Няма безплатна доставка, но на фона на това, което се предлага на бг пазара и цената на самото масло доставката е минимална. А и е възможно да мине през митницата.

И още един въпрос. Може ли да се дава и през летния сезон? Т.е. когато има повече слънце!

Аз приемам рибено масло постоянно. Не ми е известно рибеното масло да се влияе от слънчевата светлина. Може би бъркаш омега 3 с витамин Д.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Mila » Нед Фев 11, 2018 9:46 pm

Здравейте, какво ще кажете за това рибено масло,дали става http://www.green-master.eu/wp-content/u ... /30064.png
Mila
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот simska » Пон Фев 12, 2018 12:03 am

Аз приемам рибено масло постоянно. Не ми е известно рибеното масло да се влияе от слънчевата светлина. Може би бъркаш омега 3 с витамин Д.[/quote]

Вероятно да.
Благодаря.
simska
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 07, 2018 11:59 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пон Фев 12, 2018 1:05 am

Mila написа:Здравейте, какво ще кажете за това рибено масло,дали става http://www.green-master.eu/wp-content/u ... /30064.png

Здравей,
Не намерих никакви по конкретни данни за това масло освен общи приказки. Няма състав, колко ЕРА, колко DHA, пречистено ли е , от какви риби е извлечено? Това са важни въпроси. Аз това рибено масло не бих си го купил.
За повече информация виж в дневника ми - 4-и, 5-и пост.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Mila » Сря Фев 14, 2018 11:36 am

Здравейте, това рибено масло добро ли е , дали да си го поръчам https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Ultr ... gels/76073
Mila
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Сря Фев 14, 2018 2:24 pm

Mila написа:Здравейте, това рибено масло добро ли е , дали да си го поръчам https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Ultr ... gels/76073

Здравей,
Избраното от теб масло е концентрирано и молекулярно пречистено. Мисля, че преди доста време някой беше споделил за него, че е минало и теста с фризера. Обаче не е триглицеридна форма за много по-добро усвояване. Това е по-добро Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels , но и съответно е по-скъпо и ако те устройва цената му, то по-добре вземи него.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот moni_89 » Сря Фев 14, 2018 5:00 pm

Здравейте, купих си това рибено масло, което беше препоръчано тук на Natural Factors https://revita.bg/shop/searich-omega-3- ... 3-1000-iu/ , проверих в интернет за тестването му в IFOS , показва 5 звезди, концентрацията също е хубава, едва ли не топ клас от всякъде, 84 лв дадох , но го сложих във фризера, понеже прочетох тук че в течно състояние по-добре да се съхранява във фризер, но ми замръзна! И съм в потрес направо.... напразно ли съм си дала парите... защо не издържа този тест със замръзването... :(
moni_89
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 4:55 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 14, 2018 7:17 pm

Мони, аз защо не намирам тази марка Sea Rich Omega в IFOS...аз ли не виждам, или ти си гледала на друго място... :th: Какво значи проверих в интернет...в сайта на ИФОС ли или къде? Сподели повече :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта