Витамини, билки и други добавки в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 30, 2013 2:49 am

HippoDel написа:Здравейте,
Тъй като в http://www.vzonata.com/vitamini-i-minerali/ Бари Сиърс препоръчва да се пие витамин Е, което ме навежда на мисълта, че този в рибеното масло не е достатъчен. А и аз, по здравословни причини, увеличих приема на рибено масло от миналия понеделник на 10 гр. омега 3 на ден, за това искам да ми препоръчате какъв витамин Е да си купя и по колко да пия. Видях, че Райнов пие някакъв от iHerb, какъв? Някой друг от вас приема ли витамин Е? Въобще има ли някакво значение, какъв да си купя или да влизам в първия магазин и да купувам, който видя?
Помагайте, моля. :hug:

Hipo, Бари Сиърс никъде не е споменавал, че когато приемаш високи дози рибено масло трябва да се увеличи и приемът на витамин Е. По принцип във всяка капсула добро рибено масло има достатъчно витамин Е, който да предпази мастните киселини от окисляване. Моят съвет е да си взимаш дозата препоръчвана от него. А за витамин Е не знам какво има на българския пазар, и кое е най доброто. Може би чичко Гугъл ще помогне тук :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Зоната
 

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот strelica » Съб Ное 02, 2013 10:07 pm

За спирулината какво ще кажете ?
Реших да взема, докато чакам рибената чудесийка. Днес сутринта взех направо всичките 6 таблетки от препоръчаната доза, които излизат половин БП, и не само, че не огладнявам, ами и съм много сита, та чак леко ми тежи от 9те блока за ден. В сравнение с вълчите периоди заради вариращия лептин , за които споменавах в темата за Въпроси в Зоната, днес е ден на блаженство и спокойтвие.

Нашия синьо-зелен прародител е много богат на:
    витамини - А, D, E, C, някои от група B
    минерали - Ca-седем пъти повече от млякото, Zn, 50! пъти повече желязо от спанака, Mg, селен, Cu, Mn, Ph, K
    протеин - между 60 и 70%; 10 заменими и 8 незаменими аминокиселини, тоест всички незаменими наведнъж
    бета-каротин
    гамалиниленова киселина
    фикоцианин
,
Има много положителни въздействия - за имунната система, антибактериална, предпазва от остеопороза, пробиотик, антиалерген, подобрява перисталтиката, зрението, мускулния тонус и тн, и тн. Все неща, които постигаме в Зоната, но мисля, че е добро допълнение, особено откъм витаминки и минерали.

:music-listening:
"Аз съм мракът, който е светлината
и неподвижността, която е танцът."
Т.С.Елиът
Аватар
strelica
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 7:41 pm
Белово/София

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 03, 2013 5:04 am

За съжаление май ще ви разочаровам с моето мнение за спирулината. На времето като изчетох всичко на Барито за рибеното масло, тръгнах да търся и други варианти за добавки, но на по достъпна цена...и естествено спирулината ми се загнезди като добро решение. И понеже съм Тома-неверни, и винаги имам съмнения, тръгнах да претърсвам нета и всякакви източници на информация. Когато става въпрос за някой непознат за мен продукт, винаги се започва едно велико ровене и четене...и така :) И относно спирулината -дни и нощи, изчетох целия свят :) И най-накрая затворих всички страници с разочарована физиономия :(

Само ще ти нахвърлям на кратко - тези водорасли са пълни с токсини, които няма как да бъдат пречистени на молекулярно ниво. Отделно из целия свят е плъзнала китайска спирулина, пълна с какво ли не. Няма как да се разбере на кой производител на спирулина да се вярва. Добрата спирулина е само в Австралия и Нова Зенландия. Проблема е, че всички китайци пишат за тяхната спирулина че е отглеждана и пакетирана в австралия и нова зенландия.
Спирулината има много полезни качества, за които си споменала, но за съжаление, ако не попаднеш на добър продукт, риска да си увредиш здравето с тксини е много голям. И вече ще се повторя за сетен път, но Барито казва че токсините са като хлебарките в мотелите...влязат ли веднъж, няма излизане.

Единствения начин да си сигурна че взимаш качествена спирулина, е като изискаш от продавача да ти покаже лиценз къде е произведена спирулината. В австралия се изисква лиценз за производството на спирулина.

Второ- без значение къде е произведена спирулината, дали е местна или се внася, всяка фирма трябва да има "сертификат за произход",от къде идва спирулината.

Също трябва да има разрешително за легално производство на спирулината.
Етикетите също трябва да се четат много внимателно, но по принцип и много трудно може да се вярва на тези етикети.

На тези водорасли им трябва тропическо време, и повечето от тях са около екватора, където могат да получат максимална слънчева светлина и добра температура. Отделно се отглежда само на открито, и няма как да се избегнат гадориите от промишленото замърсяване. И другото-производството на едно кило добро качество спирулина на прах струва повече от AU 50$ (без опаковката, и крайната обработка)
За това повечето производители предпочитат вносната спирулина от тайланд и китай, която е много по евтина. Но понеже всички знаят, че ако спирулината не идва от Австралия, ще е трудно да се продава, за това залъгват клиентите като пишат на етикетите "произведено в Австралия" а всъщност там само ги пакетират , за да могат да оправдаят написаното на етикета.

И изобщо много неща има около спирулината, които направо могат да те откажат от този продукт. Ама да не ставам досадна, само ти нахвърлях малко инфо, а вече ти си избираш дали да станеш приют за хлебарки, пък колкото и да е полезна спирулината :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Ное 03, 2013 6:21 am

ЗоНбита,

Вижте на какъв витамин Е попаднах Now Foods, Mixed Tocopherols Vitamin E, 60 Softgels и то на много добра цена.
Пипи, става ли за ежедневна употреба :think2: :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот strelica » Нед Ное 03, 2013 10:37 am

pipilota написа:Стреличке, за съжаление трябва да те разочаровам относно спирулината....


Доста се порових тази сутрин и мамка му, спирам
Или може по едно-две на ден, не знам вече.. то направо си пише, че е отглеждана на "остров южно от Китай" на моята пълна опаковка, пфу. Ккаво да ги правя сега :bigsm34:

Та спора относно нея е голям - на доста места се твърди, че единствено тя от синьо-зелените алгае не задържа анатоксини и хепатоксични микроцистеини, цитирам. Но в по-скорошни изследвания и това е опровергано, може да задържа. За сертификатите е ясна работата.. поредния картел.

Иначе за извеждането на токсините не съм съглсана, има си начини. Докато не се натрупат отново де, затова постоянна чистка. Аз залагам на зеолита. И сега хубавичко ще си пийна, след като издумках 6те таблетки за закуска.

Благодаря за мнението !
"Аз съм мракът, който е светлината
и неподвижността, която е танцът."
Т.С.Елиът
Аватар
strelica
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 7:41 pm
Белово/София

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 03, 2013 6:50 pm

gogo написа:ЗоНбита,

Вижте на какъв витамин Е попаднах Now Foods, Mixed Tocopherols Vitamin E, 60 Softgels и то на много добра цена.
Пипи, става ли за ежедневна употреба :think2: :hug:

Гогич, не ми харесва единствено съдържанието на Soybean oil....Търси без такова. И другото- в БГ продават ли полофеноли? Това е много много важна добавка към рибеното масло.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Ное 03, 2013 6:51 pm

strelica написа:

Иначе за извеждането на токсините не съм съглсана, има си начини. Докато не се натрупат отново де, затова постоянна чистка. Аз залагам на зеолита. И сега хубавичко ще си пийна, след като издумках 6те таблетки за закуска.

Благодаря за мнението !

Здрасти и от мен Стреличке, добре дошла :text-welcomewave:
За зеолита вдигам и двете си ръце :bigsm18: Ползвам го от около 5 месеца и си мисля, че действа защото още от първият ден ходенето в тоалетната се увеличи двойно.....сега и с Зоната - през 15 мин съм там :obscene-tolietcrapper:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 03, 2013 8:22 pm

Какво го правите този зеолит? Всеки ден ли го пиете или какво? Това не са ли едни камъчена(минерали).
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Ное 03, 2013 11:28 pm

pipilota написа:
gogo написа:ЗоНбита,

Вижте на какъв витамин Е попаднах Now Foods, Mixed Tocopherols Vitamin E, 60 Softgels и то на много добра цена.
Пипи, става ли за ежедневна употреба :think2: :hug:

Гогич, не ми харесва единствено съдържанието на Soybean oil....Търси без такова. И другото- в БГ продават ли полофеноли? Това е много много важна към рибеното масло.


Пипи,
Благодаря за отговора. За полофеноли открих този продукт - Lychee Fruit Diet. В БГ го продават за 23 лв, а в iHerb е на 3,95$ - Natrol, Lychee Fruit, Diet, 60 Capsules. Просто нямам думи :violence-pistoldouble:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Ное 04, 2013 9:16 am

HippoDel написа:Какво го правите този зеолит? Всеки ден ли го пиете или какво? Това не са ли едни камъчена(минерали).

Да, камъчета са, слагаш ги в 5 литрова туба с вода и пиеш от нея около 3 месеца, като постоянно доливаш. После, сменяш камъните с нови и така....
Камъните се измиват с вода преди да се поставят в тубата.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот лилит » Пон Ное 04, 2013 10:27 am

Сега остава да кажете и откъде го купувате, защото като се разрових из нета и се обърках.
В единия сайт се препоръчва да се пече предварително, в другия писали "само ние сме със сертификат", в третия пък продават някаква добавка и направо се пие по 2 грама прах :roll: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 04, 2013 11:24 am

Karrita написа:
HippoDel написа:Какво го правите този зеолит? Всеки ден ли го пиете или какво? Това не са ли едни камъчена(минерали).

Да, камъчета са, слагаш ги в 5 литрова туба с вода и пиеш от нея около 3 месеца, като постоянно доливаш. После, сменяш камъните с нови и така....
Камъните се измиват с вода преди да се поставят в тубата.


Мерси Кари,

Сега се сетих, че майка ми пиеше такава вода, ама аз много не и обърнах внимание. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Ное 04, 2013 1:48 pm

Оуууу, това спирулината е гадна история!
Миналата година почнах да го пия. Още си седят пликчетата неразопаковани.
Едва едно успях да изпия.
Моята е на прах и като я разтвориш във вода става една жабурнясла и лепкава. И много гадна на вкус.

А и се сещам, че някъде го четох това, че полезните омега 3 киселини, ако ги консумираш от водораслите, не се усвояват от човешкото тяло. Затова трябва да "минават" през рибата, която ги "преработва" и след това вече стават полезни и за нас.

Затова забравете за разни спирулини и глупости!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Ное 04, 2013 3:07 pm

Ити, това си го чел в статията на рибеното масло :)) Как помниш само, като слон :laugh4:
Иначе относно повечето такива добавки на пазара има невероятни реклами, какви ли не зарибявки, и хората сляпо се втурват да купуват...аз поне съм много мнителна в това отношение, и винаги се прави едно дълбоко претърсване на всякакви източници, и тогава посягам към каквото и да е рекламирано "чудо" :hug:

Сега понеже не бях чувала за този зеолит, като ми остана време, ще се разровя из американските източници, да видим и там какво ще излезе. Обаче тук е много хубаво в този форум, научавам какви ли не нови неща :love:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Ное 04, 2013 3:26 pm

Хубаво правиш, Пипи! Човек трябва сам да си проучи нещата.
За тази спирулина не бях чувал, но жената каза, че чела, че е много полезна и поръчахме и за двама ни.
Добре, че и двамата бързо се отказахме от нея.

А за Зоната седнах сам да си проуча и ...!!! :done:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот strelica » Пон Ное 04, 2013 9:38 pm

Хипче, да, зеолитът е на камъчета, има го и на прах за разтваряне. При втория случай обаче трябва да се пие много вода А като зареждаш вода с камъчките си пиеш нея :) Предпочитам така, никога не ми е харесвало да пия разни разтворими прахове, витамини, кафета,протеини, че даже и СПИРУЛИНИ. :P
Благодаря, Кари, за посрещнето !

Ето линк към сайта на Liquid Zeolite, което си се води като патентовано име в САЩ - под формата на концентрат в капки - http://www.liquidzeolite.org/summary.html
Един също толкова готин доктор като чичо Бари - Рик Дайх, го е изследвал обстойно и пригодил за приемане от човеци.
На че нашите коренни родопчани не пият такава вода отколе и не познават болести. Ама той ги е просветлил хората в Америка :P
"Аз съм мракът, който е светлината
и неподвижността, която е танцът."
Т.С.Елиът
Аватар
strelica
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 7:41 pm
Белово/София

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта