Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Сря Фев 25, 2015 3:37 pm

Italiano написа:Gogoh, 1,33 ВБ, ако трябва да сме точни.
Ама не му се ....


Да, така е сбърках сметките... До тук ме доведоха компютрите :bigsm51: :laugh1: ... Да не мога да сметна две цифри на ум :think2: . Даже и грамовете в рецептите изчислявам с калкулатор, като променям дозите. Не че се вталявам, но ... за всеки случай ... и за да се вталя все пак :bigsm4:
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 25, 2015 8:11 pm

gogoh написа:Хипо... , аз все още не съм диабетик :lol: , и се надявам да не стигам до там :pray: . По-нагоре в постовете си съм писал, че имам свръхпроизводство на инсулин, което се води диабет тип 2, но е обратим процес, т.е. - лекува се.

Мислех, че и тези които имат диабет тип 2, също са диабетици. Ясно съм се заблуждавала.
Извинявам се. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот bravy » Пет Мар 06, 2015 11:22 pm

Да попитам,моят мъж зонува с мен и винаги е имал високо кръвно от порядъка на 135-140 на 90-100.Сега обаче след едномесечно зонуване кръвното му се нормализира да не кажем,че е доста ниско.Прилошава му,вие му се свят.Сега като го измери беше 90/50/Е даам късен винен ВБ плюс месце от телешко и маслинки.Но дали пък не са му малко блоковете?Чудя се ккво да гоправя?
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Dada » Нед Мар 08, 2015 10:42 am

Здравейте, искам да споделя! Преди две години ми поставиха диагноза рак. Последваха операциите и лечение с отлични резултати. Днес, продължавам с хормонална терапия и се радвам на добри резултати от лечението. Обаче не можех да се преборя с умората, вечно уморена, вкисната, вяла. Всичко ми косваше усилия. За зоната чух от човек с др. здравословен проблем, който сподели с мен как се е справил с умората и променливите настроения. Благодаря на този човек, благодаря на д-р Бари Сиърс и на всички вас, които споделяте, помагате и подкрепяте всеки решил да се бори за да подобри здравето или самочувствието си като свали кг. От няколко месеца чета книгите и сайта ви, благодаря на създателя, влизам в зоната и не мога да повярвам в промените: енергична, позитивна, съсредоточена, прибирам се след работа готвя с удоволствие, чистя...... Толкова се промени всичко, че не можех да повярвам, че дължа това на този хранителен режим и няколко пъти се връщах към другото хранене, мислех че е внушения. Да, ама не! Зоната е моят хранителен режим. Споделяйте приятели, независимо защо сте в зоната, дали заради някой кг отгоре или за здраве, споделяйте.
Аватар
Dada
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 04, 2014 3:19 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Мар 09, 2015 1:36 pm

Браво, браво! Ти си големият герой, щом си се справила със страшната болест!
Пожелавам ти Зоната да ти донесе най-крепкото здраве и настроение на света!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Пон Юни 22, 2015 4:26 pm

Здравейте! Пиша и в тази тема,освен в тази за Рибеното масло,защото търся помощ и ще съм благодарна на всеки,който ми отговори!
Аз от 6-7 години съм с Хашимото.Поне 4-5 години личната ли лекарка следеше веднъж годишно ТСХ и понеже беше под 4.00 не ми препоръчваше да пия лекарства.Но преди 2 години при изследване отчете ,че е над 4,00(под 5,00),ми изписаха Еутирокс-0.25....Пиех си го,но от 7-8 месеца започнах да се задъхвам на всеки две крачки и сърцето ми имах чувството,че ще изхвръкне (на жаргон казано),костите започнаха да ме болят неистово(сутрин не можех да спя от болки в ребрата-все едно някой ме беше притиснал с метален обръч),започнаха много мрачни мисли да ме обсебват,а нервите ми бяха на ръба на "лудост",не можех да понасям никого около себе си,а по принцип съм позитивен и добронамерен човек(забравих да уточня,че съм на 47год.)....Отдавах го на възрастта -мислех,че влизам в климактериума и е носрамлно,защото като споделях с личния доктор все ми казваше,е е нормално за възрастта ми и ми изписваше лекарство(X-nax,Аулин и др.за болката)......Но преди от 10 дена поради забързаното ми ежедневие все забравях да си купя Еутирокс-а и изведнъж след седмица Непиене проумях,че почти всички оплаквания,които имах са отшумели(не ме болят ребрата,изкачих няколко дена подред по няколко етажа,които преди това качвах с няколко почивки,а сега почти не се задъхах и сърцето ми си биеше нормално,няма ги лошите мисли ......и изведнъж се замислих-дали всичко не е било от хапчетата....сега не смея да отида при Ендокринолога ми,защото зная какво ще ми каже-да си пия хапчетата.Затова усещам,че в традиционната медицина не ми е изхода ,а трябва да прибегна до алтернативната.Да уточня-пазя Зоната,но явно съм около нея,защото не отслабвам или ям повече блокове,но от Хашимото имам голям апетит!
Прочетох в един форум ,че Имуностимулаторите са вредни за болна щитовидна жлеза.
Та въпросът ми е Рибеното масло и вит.Е дали са вредни,защото ги пия!
И ако знае някои какви добавки се взимат при Хашимото?
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Юни 22, 2015 8:06 pm

newwoman777 написа:Много ти благодаря,че толкова обстойно ми обясняваш.....
аз бях свикнала с мисълта,че е доживот това заболяване и някакси се отпуснах-затова и не съм стриктна в Зоната.....но тези две седмици,в които по невнимание спрях Еутирокса и видях колко по-добре се почувствах,серизоно се замислих какво правя със здравето си и сина ми ме попита-искаш ли живот и здраве да доживееш да гледаш внуците си или не-помисли си преди за си купиш тайно шоколада или да ядеш с нас тортичка....
сега остава да намеря от някъде и Волята и съм готова ! :refuse:
Значи щом ти пиеш Рибеното масло и вит.Е и аз ще го правя,няма логика да е зле.
А какво е това лекарство,което казваш,че си пиеш,за хашомотото ли е,аз освен Еутирокса не съм чувала друго.
А друга добавка за нас знаеш ли дали е ок да се пие-от Айхерб?Четох в друг форум за алтернативно леение на Хашимото-за Алое Вера-гел, Селен ,хомеопатия,спиране на Глутена изцяло и др.такива.

Далече съм от Зоната ли,изцяло ли? :(


Заболяването ми е ХОББ - хронична обструктивна белодробна болест (някои я наричам емфизем), дължаща се на 45 години стаж на заклет пушач. И понеже и сега не спирам цигарите (е, и това ще стане някой ден може би), се налага да си пръскам някакъв препарат, за да мога да си поема въздух в началото на деня.
За Хашимото ми бяха предписали твоето лекарство, което аз така и не си купих, защото вече бях в Зоната. И последните ми изследвания са си направо супер. От близо 10 месеца поддържам кръвно 120 на 80, много рядко го качвам до 130, но за моите години и то е нормално. Всичките ми кръвни показатели са в норма. Отдавна нямам проблеми с преглъщането, които ми причиняваше Хашимотото, още след първия месец в Зоната. За година и половина съм свалила 21 килограма от себе си. Чувствам се свежа, бодра, работоспособна, спя максимум 7 часа на денонощие, пълна съм с енергия, мозъкът ми работи и разсеяността ми намаля. Абе, Зоната е велика работа. И е толкова лесно. Аз само съжалявам, че толкова късно я открих. Изчезнаха проблемите с дископатията. Не се уморявам, когато ходя или си върша домакинската работа. Ако не бях толкова мързелива, сигурно щях и малко спорт да включа, но и за това ще дойде момента. Радвам се, че със Зоната ще намаля доколкото е възможно проблемите на старостта (заради себе си и близките си).

А за глада - ако правилно балансираш менюто си, приемаш точното количество протеини, въглехидрати и мазнини, глад няма. Щом изпитваш глад, или не си определила правилно блоковете си, или не си балансирала всяко отделно ядене както трябва. В Зоната не се изпитва глад. След седмица това чудство изчезва. След седмица изчезва и желанието за сладки неща. Така че прояви воля и бъди стриктна и сама ще усетиш резултатите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Вто Юни 23, 2015 4:02 pm

Маня написа:
newwoman777 написа:
А за глада - ако правилно балансираш менюто си, приемаш точното количество протеини, въглехидрати и мазнини, глад няма. Щом изпитваш глад, или не си определила правилно блоковете си, или не си балансирала всяко отделно ядене както трябва. В Зоната не се изпитва глад. След седмица това чудство изчезва. След седмица изчезва и желанието за сладки неща. Така че прояви воля и бъди стриктна и сама ще усетиш резултатите.



Да се похваля(не зная тук ли се споделят такива неща,за да се види в зоната ли съм:),започвам да съм по-стриктна,но съм си гладна :oh:
- сутринта съм закусвала -220 гр,кисело мляко с 3 бадема=1блок
-наобяд-2 домата с една голяма краставица+56гр. сирене и зехтин 2/3 ч.л.=2 блока
-сега пия кафе с една с.л сладолед+ 3.5 гр. протеин на прах,мазнини не слагам,защото в сладоледа трябва да си ги има=1/2 блок
-довечера ще ям пилешко със салата- 4.5 блока(пилешко след като е печено месото-48гр+ 52гр.сирене в салатата)+2 домата и 1 голяма краставица+ 120 гр печен картоф + майонеза 1и 1/3 ч.л.
-ако огладнея по-късно ще ям пак 220гр к.мляко+3 бадема

И пак да попитам:
Знае ли някои за Хашимото кои "Алое Вера-гел", "Селен" или др.добавки на I-Herb са добри,че ми препоръчват на "Forever", но са много скъпи?
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Юни 23, 2015 4:48 pm

Пак не си улучила темата :laugh1:

Пиши си менютата в тази тема, ако няма да си правиш дневник.

Това разпределение на блоковете е много странно, да не говорим за наличието на сладолед и картофи в менюто. Но ще го разгледам по подробно довечера.

Така, няма как със 7-8 блока (ако си изядеш и гадното мляко по-късно) да не си гладна. Минимумът блокове, които трябва да приемаш е 9. А ако си ги изчислиш правилно, може да се окажат и повече.
Лошо разпределение на храненията. Трябва да са поне 5 на ден с интервал между тях 4, максимум 5 часа.
Вероятно не си свикнала да закусваш, но си направи една по-стабилна закуска. Поне 2 блока.
Обед - 2 блока
Следобедна закуска - 1 блок
Вечеря - 3 блока
Преди лягане - 1 блок.

Тези половинки само ти усложняват менюто. Добре е да си оформяш цели блокове. И никакви сладоледи, картофи, майонези поне първите няколко месеца. Ако искаш да имаш резултат с килограмите и с подобряване на цялостното ти здравословно състояние.

Колкото до продукти от iHerb, някой трябва да си е поръчвал подобни на тези, които търсиш, за да ти даде съвет. Просто разгледай и поне дай линк към определени, на които си се спряла, за да може някой да реагира. Едва ли имаме време да търсим непознати за нас неща. Все пак тук хората са доброволци. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Вто Юни 23, 2015 7:51 pm

Охххх,добре,че има толкова отзивчиви като теб тук-да ме поправят и помагат,което оценявам и ти благодаря! :bouquet: все още не мога да се ориентирам кое къде да пиша,извинявам се! :)
Много често като посегна към Зоната и си мисля,че ако бях в СФ щеше да ми е много лесно друг да ми готви-нали вече имате ресторант там!:) Но ще се опитам да свикна и аз сама да се справям,важното е да си каля волята-да съм стриктна и да не се поддавам на изкушения. Ами то аз по на Папазова книгата преди време си определях блоковете и излязоха 8 Блока.
Иначе каквото има в хладилника за другите гледам и аз да се вместя,иначе не знам как ще готвя и за тях и за мен,тук съм разг;еждала менютата,но ми са много еднообразни и струват безвкусни(извинявам се,не искам да обидя никого,зная колко труд са положили да ги напишат,просто аз съм свикнала много пикантни и вкусни храни да готвя за семейството :skyle5: )
Може би трябва да започна вечер да си приготвям всичко за другия ден,защото иначе като се сетя-като огладнея-тогава започвам да мисля какво да ям и затова и се изкушавам от всичко).
Да,разбирам,че всичко е на доброволни начала и съм благодарна на всеки,който откликне!
Потърсих това Алое Вера-гел,което толкова хвалят(и аз се впечатлих,много добро ми изглежда),ето линка,но не съм сигурна,че съм разбрала много с моя английски:
http://www.iherb.com/Real-Aloe-Inc-Aloe ... 0-ml/29035
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот mahona » Сря Юни 24, 2015 9:58 am

Лятото е най-благоприятният период за това да не се готвят зонови манджи и да се хапват храни в зеления сектор.Ако минеш на сурови зеленчуци в по голямата част от храненията си за деня допълнени с извара,печено пил. филе или риба на скара или грил тиган и накиснати от вечерта ядки,вкусни маслинки ...и тук там някой блок сезонен плод поне за 2-3 седмици по схемата с блоковете както Маня ти е препоръчала...твърде бързо ще усетиш ефекта от зоната и ще се почувстваш много добре.Но спази точно препоръките на Маня за броя на храненията и часовете между тях.Без самодисциплина няма как да постигнеш нищо!Просто е ..имаш таблица,сметнати от Пипи грамажи,схема на блоковете,време между тях и невероятно голям избор на продукти в ЗЕЛЕНО.Имаш и количество вода за деня!Това е зоната!Не чакай или търси добавки ,които да свършат това,което ти не вършиш.Първо свърши това ,което зависи от теб и после добавяй.Извини ме ,ако последното написано не ти хареса..казвам го с цялата си огромна любов и креативност към всеки избрал сайта и пътя на Зоната и с никакви лоши помисли и чувства! :refuse: :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 4:15 pm

Благодаря ти,Махона,за препоръките и в никакъв случай не се сърдя,напротив,полезно е за мен някой да ме посръчка! :)
Съгласна съм с теб за зеленчуците и днес се върнах от пазар с торба,пълна само с домати,краставици,чушки и извара.....ще спазвам и 5-те хранения,за който Маня ме подсети и ще търся как да си изчисля блоковете и тук,не според Папазова.Вода пия,но не знам каква е,от филтърна кана е някаква,от Кауфланд взета,затова търся тези тест-лентички,но нещо не ми е ясно -и водата ли да тестваме трябва за киселинност и слюнката си,за да видим и ние как сме?
А добавките искам да са само такива,които да допълнят Зоната-да,права си :)
Но искам и да са качествени,затова и разпитвам тук дали някой е позлвал такива от I-herb,защото по другите форуми препоръчват добавки,но като не знаят какво има вътре и колко са качествени не ми се иска да си поръчвам от там!
И още веднъж благодаря на всички за ценните съвети и отделеното време! :bouquet:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Юни 24, 2015 4:36 pm

Блоковете се изчисляват тук, а тук нужното количество вода, което трябва да изпиваш (може и чешмяна да е). А тук е таблицата на блоковете. За Папазова забрави. Вземи попрочети сайта поне, а после и включените в него книги на Бари. Полекичка, в сайта ще намериш отговори на всичките си въпроси. А от форума ще почерпиш опит на вече миналите по твоя път. Започни с оправяне на храненето, а разните добавки и други идеи остави за по-късен етап. И си избери - Зоната или други разни форуми. :)
В сайта ще намериш и рецепти, които можеш да готвиш за цялото си семейство. И те неусетно да са в Зоната. Има и цяла тема за готвене във форума. Имаш много материал, от който да черпиш опит.
Просто си изясни какво точно искаш да постигнеш.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 5:00 pm

:bouquet:
както и да изглежда отстрани ,зная какво искам:да съм здрава! :)
Прочела доста тук в сайта,
другия форум,който посещавам е само този за алтернативно лечение на Хашимото,там има жени,който години подред се борят с тази болест и ме интересува опита им,мисля,че единия сайт не изключва другия,за добавките,както се вижда ,тук почти никой не знае какво да се приема и е обяснимо.... :)
но,ако прекалявам с въпросите си,се извинявам!
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот mahona » Сря Юни 24, 2015 5:13 pm

Въпросите са за форума естествено..всички питат.Но един съвет от мен още..аз започнах зоната едновременно с Шуслерови соли за здравословните си проблеми...и дори питах тук дали някой ползва.Слава богу никой не ми отговори и това ме накара да започна да се самонаблюдавам.Забелязах, че те ме изкарват от зоната макар и да се водят напълно безвредни и аз да се опитвах да се центрирам със всичко спазено на 100%.И тъй като целта ми беше да се настаня точно в центъра на зоната във възможно най кратък срок..аз просто ги спрях(шуслеровите соле) и тогава нещата при мен започнаха да се случват прекрасно!Така че съвета ми е ..остани си на предписаните лекарства и чиста зелена зона поне 3 месеца и след това търси добавки.Но тогава ще имаш опит и познания за себе си повече от сега и ще прецениш реално какво ти е необходимо без да се влияеш от мнения на други.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 5:44 pm

mahona написа:Въпросите са за форума естествено..всички питат.Но един съвет от мен още..аз започнах зоната едновременно с Шуслерови соли за здравословните си проблеми...и дори питах тук дали някой ползва.Слава богу никой не ми отговори и това ме накара да започна да се самонаблюдавам.Забелязах, че те ме изкарват от зоната макар и да се водят напълно безвредни и аз да се опитвах да се центрирам със всичко спазено на 100%.И тъй като целта ми беше да се настаня точно в центъра на зоната във възможно най кратък срок..аз просто ги спрях(шуслеровите соле) и тогава нещата при мен започнаха да се случват прекрасно!Така че съвета ми е ..остани си на предписаните лекарства и чиста зелена зона поне 3 месеца и след това търси добавки.Но тогава ще имаш опит и познания за себе си повече от сега и ще прецениш реално какво ти е необходимо без да се влияеш от мнения на други.


Благодаря за съвета,ще се постарая наистина преди всичко-да съм в Зоната,другото само ще си дойде! :)
И пак ще си задавам тук въпросите де ! :yess:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта