Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gab4oto » Сря Яну 31, 2018 10:29 am

Здравейте и от мен. Най-после да се представя. Чета Ви от много време. Зоната случайно ме срещна миналата пролет. Определено имах нужда да направя нещо за себе си и попаднах на книгата. Подозирам, че и хормонални проблеми бяха замесени, но така и не си направих изследвания. Та започнах да чета и да се настройвам за промяна. Малко по малко спрях тестените храни, четях и препрочитах. Открих зоната на око и ми се стори, че така по-лесно ще започна и неусетно се разделих с 10кг и ужасните отоци по краката и глезените. Разбира се била съм много далеч от зоната, но този резултат си е доста мотивиращ. След коледно-новогодишните изкушения и благодарение на всички вас и безкрайния ви ентусиазъм съм вече стриктна и с кантарче! Резултатът този месец е -4кг и имам нужда от нови дрехи :) Кръвните изследвания са перфектни. Захарта ми е паднала за 3 месеца, а бях на горна граница. Успех на всички и благодаря за помощта. Всичко написано тук е безкрайно полезно.
Аватар
gab4oto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 10:29 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот JuliPetkov80 » Сря Яну 31, 2018 8:19 pm

Възможно ли е диетите да влияят и на психиката? Особено за хора в депресия?
JuliPetkov80
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 8:12 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Чет Фев 01, 2018 6:50 am

JuliPetkov80 написа:Възможно ли е диетите да влияят и на психиката? Особено за хора в депресия?

Зоната те кара да не ходиш по земята, а направо да хвърчиш :yess: - така, че е напълно възможно. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот ВаняС » Чет Фев 01, 2018 8:50 am

JuliPetkov80 написа:Възможно ли е диетите да влияят и на психиката? Особено за хора в депресия?


Не само хранене, следвайки принципите на Зоната, но и прием на високи дози Омега-3 помагат при депресивни състояния. Съветвам Ви да прочетете книгата "Токсичната мазнина" на Бари Сиърс.
http://www.vzonata.com/books/Toxic-Fat-BG.pdf
И най-дългото пътешествие започва с първата крачка.
Аватар
ВаняС
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 09, 2016 7:15 pm
Бургас
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gab4oto » Нед Мар 04, 2018 4:59 pm

Здравейте отново и от мен в този дъждовен ден. Време е за отчет. Продължавам в зоната без прегрешения. То с какво ли и да прегреша... доктора ме сложи на такава строга диета, че ми останаха само месото и зеленчуците. Тук там по малко киноа и нахут си позволявам за намаляне на обемите и това е. Даже плодовете за момента са забранени. Та зорът е голям и с нетърпение чакам да ми разрешат млечните. Ако има и други, които не ядат млечни да споделят с какво се хранят. Притеснява ме яденето на толкова много месо. Иначе се чувствам добре. Откъм килограми съм на половината път и няма да се отказвам, а целта ми е и здраве. Този месец резултата -1,8кг. Обиколките в застой след ударното свиване с по 10см.
Да ви върви като по вода зонуването :smdance:
Аватар
gab4oto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 10:29 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот shtur4e » Нед Мар 04, 2018 9:23 pm

Яйчни белтъци, ако са позволени. Също растителни био протеини, има ги във всички магазини за здравословни храни. От растителните протеини с най-високо съдържание на чист протеин е оризовият протеин. Успех!
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gab4oto » Нед Мар 04, 2018 10:49 pm

Благодаря за съвета, Щурче. Бях си взела грахов неовкусен. Бях чела във форума, че е най-добре неовкусен, нооо от вкуса на прясно окосена люцерна направо ми се повдига. В блендера с ябълка или круша е поносимо, но плодовете засега само ги гледам. Дано скоро приключа с тези ограничения и най-вече дано не е било напразно. Ще потърся оризов. Още веднъж благодаря.
Аватар
gab4oto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 10:29 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gab4oto » Съб Мар 31, 2018 4:22 pm

Такааа бързам да дам месечния отчет преди да кача кило и половина с месечния цикъл :stupid: :oh: Не знам при другите дами как е, но при мен е така всеки месец. Предполагам задържана вода, защото след седмица се стопяват за ден, че даже и повече от качените. Докато се усетя каква е причината ми идеше да строша кантара :bigsm36: :bigsm36: :bigsm36:
Резултатът за този месец минус 2,3 кг (след ударното сваляне сега средно по 2 на месец, но и имам още доста). Обиколките се топят и се наложи шивачката да ми стесни панталоните и ризите отново! :smdance: Кръвните тестове са супер!!! Всичко е в норма, вкл. бъбречна и чернодробна функция, които пускам за първи път. Холестерола клони към долна граница вече, не че някога ми е бил проблем. Останах много приятно изненадана от резултатите на пикочна киселина. Тъй като протеинът ми е основно месо (млечните все още са ми забранени) това много ме притесняваше, но за 2 месеца от средни стойности сега съм почти на долна граница. Много зор виждах с изпиването на 2,8 литра вода дневно, но е изключително важно да се пие цялото количество.
Ооо и тази сутрин за пръв път видях плуващи айкита :laugh1:
Здраве и успех на всички.
Аватар
gab4oto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 10:29 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 01, 2018 6:01 am

Bравус Габчо, продълзавай в същия дух. Всичко звучи много позитивно. И поздравления за айкитата...това е добър знак :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот EGK » Нед Апр 01, 2018 8:12 am

Здравейте.!
Моят въпрос и притеснение...
От три седмици,вече четвърта съм в зоната и няма никакъв ефект. Преди години бях в зоната и за ефи месец изчистих доста мазнини/ тогава бях на 8 блока и много съжалявам ,че излязох от нея/ сега съм на 10 блока след изчисленията. Разпредешила съм си храненията по 2 блока за деня. Сутрин 84 гр.пуешко филе, 2 ч.л.мед и 6 бадема; в 12 ч. 2 яйца,2 домата,1 краставица и 6 маслини; следобед 1 кофичка кис.мляко 2 % и 6 бадема; вечер същото като обяд и късното ядене е същото като следобед. Пия към 2 литра вода.
Моля,ако виждате грешка някъде да ми я споделите. Почнах доста да се притеснявам.
Предварително благодаря
EGK
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 31, 2018 6:59 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот mims » Пон Юли 02, 2018 9:54 am

Здравейте,
съжалявам ако повтарям вече разисквана тема, но от много информация се обърках. Имам няколко въпроса и ще съм благодарна на малко разяснения.

*Прочетох, че трябва да избирам нискомаслени продукти и да добававям към тях мазнини. Мога ли да консумирам пълномаслени такива и да добавям само въглехидрат?
* Трябва ли да спазвам строго определени интервали между храненията? Ако примерно вечерям късно да взимам ли пак закуската преди лягане?
*Ще има ли някакъв ефект ако не спазвам съвсем стриктно блоковете? Примерно +-1 до 2 на хранене? Или ако взимам малко по-голямо или по-малко количество от препоръчаните денвно (доколкото сметанх ми се полагат 11)
Благодаря предварително!
mims
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 02, 2018 9:22 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Вто Юли 03, 2018 2:27 am

mims написа:
*Прочетох, че трябва да избирам нискомаслени продукти и да добававям към тях мазнини. Мога ли да консумирам пълномаслени такива и да добавям само въглехидрат?

Не може, мазнините, които се приемат трябва да са от "полезните". Повече тук.

mims написа:* Трябва ли да спазвам строго определени интервали между храненията? Ако примерно вечерям късно да взимам ли пак закуската преди лягане?

Интервала е до 5 часа между хранения. Повече тук.
Късната закуска е особено важна.

mims написа:*Ще има ли някакъв ефект ако не спазвам съвсем стриктно блоковете? Примерно +-1 до 2 на хранене? Или ако взимам малко по-голямо или по-малко количество от препоръчаните денвно (доколкото сметанх ми се полагат 11)
Благодаря предварително!

Няма да има ефект защото това няма да е зоново хранене.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот mims » Сря Юли 04, 2018 1:22 pm

Благодаря много! :)
mims
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 02, 2018 9:22 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот nataligeorgieva » Чет Юли 12, 2018 1:49 pm

Колко време може да се продължи диетата?
nataligeorgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 27, 2017 4:35 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Пет Юли 13, 2018 10:33 am

nataligeorgieva написа:Колко време може да се продължи диетата?

Това не е диета, а начин на хранене, начин на живот. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот PetyaM » Чет Апр 20, 2023 11:13 am

Здравейте! Влиза ли все още тук някой? Дали е възможно да се възстанови комуникацията в този уютен форум? :bored1:
PetyaM
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 20, 2023 11:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта