Зоната и Eldass

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Чет Фев 13, 2014 10:03 am

Ех, Кари и дано и аз дочакам този ефект на Зоната. :stupid:
Ще имаш повече време за себе си, особено сега когато денят е по-дълъг за ранни разходки по плажа :yess: ;)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Зоната
 

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот vanja » Чет Фев 13, 2014 2:22 pm

То и аз напоследък много малко спя - ставам в 6.00ч, а вечерта не ми се спи - лягам си към 23 - 23,30. Преди още към 21,30-22 ми се приспиваше вечерта, а сега съм ококорила едни очи :о . Съботя и неделя като не съм на работа спя до 8 най-много, а имам чувстовото, че съм спала много до късно, а преди в 10 -11 сутринта едвам се събуждах почивните дни. Не знам дали е добре дето спя толкова малко през седмицата, ама като ми е бодро вечерта какво да направя :doNotKnow: Бях чела, че малкото сън влияе на кортизола, но не знам в случая дали пречи нещо. :think2:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 13, 2014 4:00 pm

vanja написа:....Бях чела, че малкото сън влияе на кортизола, но не знам в случая дали пречи нещо. :think2:

Правилно си прочела за Кортизола. Но не си го разбрала съвсем точно- недоспиването, липсата на сън предизвиква повишените нива на кортизол. Т.е тялото ти да има нужда от сън, а ти да не му позволяваш да заспи-т.е стресова ситуация за организма.
Когато си се наспала, няма никакъв проблем. Когато ти се приспи на работа или някъде другаде, където не можеш да легнеш да спиш, тогава кортизола започва да се покачва....

При мен например 5-6 часа не са ми никак достатъчни, колкото и години да стоя в Зоната. За моя организъм съм осъзнала че са му нужни 7 часа. А аз най-редовно спя по 6 часа само, защото кой да дреме посред нощите пред телевизора и пред компа... и после следобед ако се заклещя в някой трафик на някоя магистрала и елате ме вижте как искам да си сложа клечки на клепачите...и тогава все си мисля " сега колко ли кортизол бълвам"... :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Gazilot » Чет Фев 13, 2014 4:09 pm

Карке, Пипке, и аз съм от 6 часовите караконджули. Питам се, от Зоната ли е, от ЕГН-то ли е, от неква мотивацийка ли е. Както и да е, аз пък забелязах, че това блокче дето го ям преди да заспя, ме мятка в космоса. Дремя, викам си "хапвам си порцийката и лягам". Да, ама не. Да го нарека така - изшмърквам си порцийката и няма заспиване после, ококорен, готов за латино танци и копаене на канал. Ужас :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Karrita » Чет Фев 13, 2014 4:16 pm

Gazilot написа:... готов за латино танци и копаене на канал. Ужас :)

Оооо Гази, от кога не сме се мяткали на латино танци... :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Хриси » Чет Фев 13, 2014 4:40 pm

Ооооо, да ме извикате и мен, моля. Между другото, вечер и аз се нервя много преди да заспя, голем зор, големо нещо, направо на жоменка играя, а преди .... в 9,15 ч. вече похърквах на дивана. Беше много удобно така, защото като заспя тежко-тежко и мъжо беше принуден да слага детето да спи :laugh: . А сега- аз чета приказки, приспивам го, а после св връщам в хола за двучасов маратон :laugh: по говорене :laugh: .
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Gazilot » Чет Фев 13, 2014 4:44 pm

Karrita написа:
Gazilot написа:... готов за латино танци и копаене на канал. Ужас :)

Оооо Гази, от кога не сме се мяткали на латино танци... :laugh:


Утре...
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 14, 2014 6:12 am

Gazilot написа:
Karrita написа:
Gazilot написа:... готов за латино танци и копаене на канал. Ужас :)

Оооо Гази, от кога не сме се мяткали на латино танци... :laugh:


Утре...

Шшшшш :bigeye: , Фююююю, алооо :bgargue: , я се приберете там и по-тихо моля. Ама много тихо моля, когато говорите за танци разни, щото много дразните разни индивиди чак на другия контитнет...и със сигурност знам, че не искате да ме виждате раздразнена и с повишен кортизол...аааааАа ааАа, бива бива, ама такова безочие не съм виждала.... :noo:


:laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Gazilot » Пет Фев 14, 2014 12:31 pm

Значи Пипс, ако се скараме и искам да те ядосам, спокойно мога да ти кажа : "Бе я оди танцувай със Симеонов!" :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
И на двете думи реагираш като цунами, надигало се от Варна до Чикаго. :lol:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот gogo » Пет Фев 14, 2014 12:59 pm

Gazilot написа:Значи Пипс, ако се скараме и искам да те ядосам, спокойно мога да ти кажа : "Бе я оди танцувай със Симеонов!" :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
И на двете думи реагираш като цунами, надигало се от Варна до Чикаго. :lol:


Бързо Ити да изтрие този пост докато Пипи не го е прочела. :laugh4: :laugh1: :laugh3: :bigsm38:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Пет Фев 14, 2014 2:00 pm

Ха - хахаха тук много забавно - танци, висок кортизол /дано Пипи :medi: редовно :mrgreen: /, цунамита се завихрят :laugh1: - я по-спокойно. :lol:
Днес такъв хубав празник на виното има :bigsm40: , че верно си е за танци, ама и за либофф. :romance-adore:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 2:34 pm

gogo написа:Бързо Ити да изтрие този пост докато Пипи не го е прочела. :laugh4: :laugh1: :laugh3: :bigsm38:

Закъснях ли?
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 15, 2014 7:00 am

Gazilot написа:Значи Пипс, ако се скараме и искам да те ядосам, спокойно мога да ти кажа : "Бе я оди танцувай със Симеонов!" :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
И на двете думи реагираш като цунами, надигало се от Варна до Чикаго. :lol:


Ей ся вече ти чупих капачките.... :bgargue: Значи вече официално сме скарани :bigsm35: :laugh1: :laugh1:
Сър Газиии, това вече ще е официалната псувня на Зоната.....някой като искаме да го сиктирдосаме, и пускаме псувнята :laugh2: :laugh1:интелигнтна и с много миризма :smdance: :laugh4: Гениално просто :smdance:

А ти Гого, ко подкукуросваш Италианския модератор..., искаш да го вкараш в грях, а ? :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Radost » Вто Фев 18, 2014 1:06 pm

Леле Елдасче надникнах в твоят дневник и тук намерих чудесни резултати :hug: Как благородно ти завиждам за тези килограми ,аз съм повече от двойно над тях ,очаква ме дълъг път но няма да се отказвам ,и ти също :bouquet:
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Вто Фев 18, 2014 2:16 pm

Да, Радост :) , пътят ще е дълъг, но целта и резултатите си струват да имаме търпение. А и твърде много време ми отне да разбера, че не съм от онези "генетични щастливци" и здравето ми е важно. Само търпение, воля и постоянство и няма как да не смениш гардероба и самочувствието :yess: . Тук ще се подкрепяме, групата е страхотна, много позитивна и чувството за хумор е навсякъде. :laugh:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Сря Фев 19, 2014 4:31 pm

Измерих днес рН и определено вървя към подобрение - 7,4 и това само с добавяне на сода към филтрираната вода.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron