Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот marianapanova » Чет Сеп 26, 2013 9:11 am

Газилот за тортата да се включа :laugh: вчера прегреших с маааалкооо бисквитена торта и да ти кажа много съжалих,стана ми много гадно на стомаха т.нар. инсулиново гадно :wow: ,даже незнам как да го обясня чувството,така че не си въобразяваш,това е от зоната :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Gazilot

Зоната
 

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Djidji » Чет Сеп 26, 2013 10:10 am

Здравей Газилот.Поздравления за взетите решения и постигнатите резултати. От всичко написано личи, че здравословно нещата също са добре. По въпроса за рибеното масло- моето професионално мнение е ,че не трябва да комбинираш антикоагулант и рибено масло/ правилно си разбрал ,че маслото разрежда кръвта/
вариантите са два
1. Консултация с личния ти кардиолог-евентуално намаляване на дозата на антикоагуланта и включване на рибено
масло
2. Зоната без рибено масло.
Опитай да хапваш повече риба. Това е от мен.Сигурна съм ,че ще се справиш . Успех :wave:
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот nympheacea » Чет Сеп 26, 2013 12:06 pm

Както каза, това променя и тялото и душата. От месец и нещо усещам, че трябва да спра да пуша (Пипи БРАВО на теб). Усещам, че тялото ми дава шанс, няма го това желание и т.н. ама аз НЕ, ще си пуша и толкова, напук!
И ето сега ме удари Кармата, не като теб, мен по-леко, и сега искам не искам просто нямам изход.
Вече трябва да си започнал да усещаш тялото си така както никога преди, да разбираш от какво има нужда. Тази еуфория която изпитваш е всъщност ликуването на твоето тяло. Ще започне тихичко да ти шепти "искам това; яде ми се еди какво си; не ми се пие това искам само вода; абе знаеш ли, че не ми се пуши толкова много...."
вслушвай се в този шепот и го следвай, ти знаеш какъв е залога.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Чет Сеп 26, 2013 2:41 pm

Нимфичке, с мен стана точно така с цигарите :laugh: Иначе се настройвах психически от две години :laugh1: Ама чак последните месеци, още преди да замина за БГ имах чувството , че вече е време, и че тялото ми наистина няма нужда от подобни пушеци :) И преди десет дена както карах колата, и мислех и мислих ква файда от зоната, като се тровя с тия клечки :think2: И започнах да мисля за всички депесиращи неща, които ти носят тези сладки цигаретки- да ти сбръчкват кожата и да те състаряват, да си даваш парите всеки ден за нещо, което да те прави все по и по сбръчкан и жълт, да ти се прецакват венците и да страдаш неуморно от парадонтоза, да ти пожълтяват зъбите, да миришеш на бездомен алкохолик :laugh:, белия ти дроб да започва да прилича на далматинец -петнист и отчаян :oh:, да се задъхваш още на петото стъпало, и да не ти стига въздух, да бързаш като откачен да слезеш от самолета или от автобуса за да запалиш цигара, да нервничиш, като попаднеш на място за непушачи, да поглеждаш постоянно кутийката, дали ще имаш цигара за сутрешното кафе и т.н и т.н и т.н , и докато карах и си мислех и се депресирах и пушех в същото време и като я изсмуках до последно метнах фаса през прозореца и казах айде край, спрях :о и така вече 11 ден :) Още и още се мъча психически, но свърши вече откзах ги :)

И най-интресното което забелязвам сега е, че имам много свободно време...прибирам се в къщи, и някак си нямам какво да правя :laugh4: Не че нямам, домакинските задължения са винаги там, но имам толкова много свободно време, не мога да си го обясня. Преди, като пушех, все си виках "чакай да изпуша един фас и после почвам да готвя" и излизам на верандата, с компа за един фас и ставам само на фас, после се прибирам след час с 5 фаса на зад :) и тама през цялото време в къщи все излизам за по един фас от време на време... :laugh: и сега като не излизам да пуша, и осъзнах колко много от времето са ми взимали тия цигари :oh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Чет Сеп 26, 2013 2:56 pm

Djidji написа:Здравей Газилот.Поздравления за взетите решения и постигнатите резултати. От всичко написано личи, че здравословно нещата също са добре. По въпроса за рибеното масло- моето професионално мнение е ,че не трябва да комбинираш антикоагулант и рибено масло/ правилно си разбрал ,че маслото разрежда кръвта/
вариантите са два
1. Консултация с личния ти кардиолог-евентуално намаляване на дозата на антикоагуланта и включване на рибено
масло
2. Зоната без рибено масло.
Опитай да хапваш повече риба. Това е от мен.Сигурна съм ,че ще се справиш . Успех :wave:


Djidji Ако Бари Сиърс прочете твоя пост, може и да се стигне до лек спор :) Но аз понеже не съм Сиърс, и няма да споря :laugh: Ще се разровя тия дни из книгата му за рибеното масло, да видя къде точно говореше за прословутото кървене, че не е това което много хора си мислят, и при изследвания с контролни групи не се забелязва разлика в кървенето и при двете групи- при тия с плацебото и при тия с маслото. По скоро може би е от това, че рибеното масло намалява арахидоновата киселина в кръвта, която пък предизвиква съсирването, и като намалява тази киселина, съответно няма как да ти се съсири кръвта, и при една раничка може да ти изтече цялата кръв...но тук говорим за кървене, а за резреждане на кръвта.... :think2: не си спомням Барито да е споменавал нещо подобно, а не мисля, че има друг доктор, който да знае повече за рибеното масло, т.е за EPA и DHA мастните киселини. Като се има предвид, че живота му е минал в изучаването на липидите (това съм го казвала много пъти), с които почти никой не иска да работи, той е еин от малкото, които знаят всичко за тях....

И просто малко се обърках със съветите ти.. или да спазва зоната без рибено масло, или да яаде повече риба... каква е разликата дали ще си набавиш Омегата от рибеното масло или от самата риба :) За мен има една единствена разлика- че в рибеното масло токсините са премахнати, докато в рибата си стоят:)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Чет Сеп 26, 2013 4:11 pm

Малко оффтопик, но си мисля че този човек е бил в Зоната още тогава :) :


Малките неща
-------------------------------

I.

Вървял си човека
по пътя утъпкан пред него.
В коловоз от мечти
в релси, във рамки
в тесни обози
вкусвал от себе си части -
вдишвал със пълни гърди.

Реката на времето
течала край него
и оглеждал се в нея,
търсейки образа свой.
Но вълните, често надигани
с ветрове от емоции,
пречели на човека да види
кой всъщност е той.

Той обичал реката,
тя обичала него.
Друг другиму верни били
тя го пречиствала -
той във отплата
и дарявал свойте сълзи.

И отново по пътя поемал,
в трудности, грижи, беди
имал амбиции, често големи,
тук-там препъвал се, падал,
във нозете на голи мечти.

После изправял се - временно
позагубвал посоката
с изранена душа - питал поуката:
" Младостта докога ще си плащам?
Докога?"

Във реката се взирал, уви
в набраздена повърхност съзирал
- неясни контури,
но не виждал очи.

II.

Минало време...
Уморил се от пътя,
огорчен от реката
укротил своя бяг.
Все по-често оглеждал се,
но не във водата
и приседнал до речния бряг
почнал да вижда нещата,
по-рано забулени в мрак.

Очарован, човекът немеел
бил съкрушен от любов.
като детенце се смеел
чувствал се жив.
И ГОТОВ.

Красотата на живота вплетен
в тези - МАЛКИТЕ неща,
досега невиждал ги - забързан
и въртял се омагьосан
в егото си - пристрастяваща лъжа.

Те били са покрай него
от началото на неговия ход
Устремът в противоречия,
пречил бе - да бъде БОГ.

Красотата на тревичката,
сладостта на хубавата дума,
трепетта на птичката
и акордите от струна

Слънчевото зайче във вълна,
тиха песен на ветрец...
Стон от любеща жена...
просто... просто ги РАЗБРА.

Втурна се да сподели
със реката тези красоти
Вцепени се! Там... по нея
вече нямаше вълни.

В огледалния и гръб
се огледа и видя
колко много красота
отразяват в него -
..... МАЛКИТЕ НЕЩА.

22.04.02
09:00
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Чет Сеп 26, 2013 5:23 pm

Много вкусна и засищаща вечеря си спретнах. Не е от най-зелените, но пък не можем да ядем само зелено. Душичка е, иска си :)
3ВБ - три филийки хляб Бонус " Ел карнитин" с големина на гръцките сухари Пападопулу, които се продават в БГ. Една филийка е около 30 грама. На 100 грама има 30% въглехидрат. Мисля, че е точно зонална. А колко има Карнитин, мисля че е колкото има вит. С във водката, демек няма.
3ПБ - 112 гр Рикота, с което намазах филийките и третия блок протеин ми беше от пуешко филе 42 гр - 3 парчета с размер точно на филиите.
3БМ - девет маслини без костилки, които нарязах на ситно и омесих с рикотата преди да я намажа.
Покрих отгоре с пуешката шунка, пуснах си Avenged Sevenfolds "Hail to the King" и изпаднах в гастрономическа и слухова Нирвана.

А! И да се похваля, преди да ям се претеглих и съм 92.9. Около 700 грама мазнотии аут за последната седмица. Яхуууу!!!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот nympheacea » Чет Сеп 26, 2013 6:11 pm

Гази, мери се само сутрин на гладно. До края на деня килограмите много варират.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Чет Сеп 26, 2013 6:16 pm

nympheacea написа:Гази, мери се само сутрин на гладно. До края на деня килограмите много варират.

Да, да, явно не се изразявам правилно. Сутринта беше преди блокчето, скрито зад пощенска марка.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Djidji » Чет Сеп 26, 2013 9:28 pm

Здравей Пипи,изненадана съм ,че реагираш така на това което съм написала.В случая след инфаркт е изписан антикоагулант който е прецизно дозиран. Целта му е да не образува тромби в кръвоносните съдове.Изразът "разрежда кръвта'' се използва в разговорния език. Омега 3 влияе точно върху факторите на кръвосъсирването и предотвратява образуването на тромби. Съчетаването на антикоагулант и рибено масло може да доведе до тежки кръвоизливи.
Относно риба или рибено масло-ясно е, че количеството риба ,което трябва да се изяде е твърде голямо,за да си набави човек количеството масло,което се равнява на една капсула рибено масло. Водещото в случая е дозата. Хапването на риба е по- малката злина,ако може да се каже така.
Искрено се надявам да съм била ясна с малко думи. Хубав ден
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Пет Сеп 27, 2013 1:50 am

Djidji да не си помислиш, че се заяждам нещо :laugh: Съвсем НЕ :) Просто този термин за разреждането на кръвта ми прозвуча много никак :) И съм срещала много писания за това кървене и разреждане свързани с рибеното масло, и какви ли не статии, и за това реагирам :) И Особено като видя заглавие като "Страничните ефекти на рибеното масло" и откачам....понеже заглавията трябва да са "Страничните ефекти на НЕкачественото рибено масло", защото високото качество просто няма такива :bigsm34: И така Джиджи, моля за извинение ако съм ти прозвучала малко грубо, ;) не е било умишлено :shy:
Последна промяна Pipilota на Пет Сеп 27, 2013 2:53 am, променена общо 2 пъти
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Пет Сеп 27, 2013 2:43 am

Gazilot, малко със закъснение, ама стигнах и до теб да ти отговоря на въпросите :)
Gazilot написа:Искам да питам при мен ли е само или и при Вас се е случвало, когато забегнете от Зоната и примерно изплющите нещо нередно м/у храненията - като торта, бира и т.н. - да Ви става гадно на стомаха, да се чувствате не добре. Питам защото при мен става така, и се чудя дали не е внушение от прекалена мотивация?

Точно това е чувството, което аз наричам 'Инсулиново гадно" :laugh: и както изглежда, вече се превърна в официален термин тук във форума :lol: Бъди спокоен, това изобщо не е от внушение, нито пък е от излишна прекалена мотивация :done:

За рибеното масло...предполагам си прочел какво коментирахме с Джиджито :) Ако питаш мен, след година в зоната не съм сигурна изобщо дали ще са ти нужни каквито и да са лекарства, и тогава спокойно можеш да посегнеш към рибеното масло. А когато приемаш други медикаменти, Барито винаги казва, че трябва първо да се консултираш с доктор, преди да предприемеш каквито и да са промени.

Относно другото ти питане -
Gazilot написа:Другото, което ми идва наум да питам е какво е мнението Ви за книгата на д-р Папазова? Аз първо нея си взех, но нещо ме усъмни след като бях прехвърли често задавните въпроси тук на форума. Примерно в книгата пише че туршията е здравословна едва ли не, а от 1000 други източници чета обратното. Там и препоръчаните количества протеини мазнини и въглехидрати на повечето рецепти ми се видяха незонални. Греша ли?

Значи....аз имам особено мнение за тази книга...за мен това е напълно излишна книга, т.е рецептите са ок, но всичко друго преди рецептите е дословно преписано от книгата на Барито - "Овладяване на Зоната", и тук таме вкарани кратки цитати от другата книга "Зоната". Изобщо не виждам никакъв смисъл от цялата тази книга, освен да си помисля, че единствената цел е печалба. Отделно, рецептите вече не са актуални, т.е има разлика в грамажите, тъй като книгата Барито пише Зоната през 2005, и години след това открива, че за да е по точно съдържанието на въглехидратите за блок, трябва да извади фибрите, и следователно променя грамажите за един блок при много от храните. И рецептите, които Папазова е публикувала са по старите грамажи, но това не е фатално, т.е, дори и да се водите по старите листи, пак ще си слабеете, така че няма страшно.

Но както казах, за мен издаването на тази книга е абсолютно безсмислено. Може би щеше да има смисъл, ако не бяха превеждали Овладяване на Зоната, и да не се вижда явно дословното преписване на цялата книга, с добавени малко рецепти и сменено име :) Можело е а направят малка книжка само с рецепти, и да я продават като притурка към Зоната :) Отделно, самите рецепти...в много от тях преобладават брашна, доста червени храни, и такива едни никакви рецепти, но има и добри попадения, които не са за пенебрегване :)

Това е Гази :) Дано да съм ти била полезна. И ако може да те помоля нещо :lol: понеже са ти много интересни въпросите, и биха били от полза за многото начинаещи, които само надничат плахо в този форум, и че мисълта ми е ако може да задаваш по-големите въпроси в главната тема Хранене и въпроси в Зоната Не всички обикалят из дневниците, и мисля, че информация която обменяме тук ще е по-видима за тях в главната тема. Това разбира се е само при условие, че не те затруднява :hug:

Ааа и за великото писание за "Малките неща"... Уникално...разтопи ме....все едно за мен е писано :bigsm15:
Thank youuuuu :love:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Djidji » Съб Сеп 28, 2013 5:50 pm

Гази,страхотно стихотворение,отдавна не бях чела нещо толкова добро. :hug:
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Нед Сеп 29, 2013 1:02 am

Да се изфукам :) един приятел има кръчма и се запали по зоната доста.
И сега си хапваме и пийваме зонално :). Например порция 80 грама пилешки филенца с пармезан и две наливни бири по 300 грама :). Просто красота. Филенцата са 80 а не 84 заради пармезана с който са намазани. За справка, преди бих изял около 4-6 такива порции с 5-6-7-8 халби бира по 500 гр. А сега това ми стига, което учудва и мен самия. Явно се превръщам в зоНби :о
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Poppy » Нед Сеп 29, 2013 6:16 pm

Гази, наскоро някой коментираше колко хубаво би било ако в ресторантите предлагат ястия на принципа на Зоната. Дай идея на твоя авер :lol: А тук ветераните могат да ти дадат безброй идеи как хем да си пийнеш с едно вкусно мезе, хем да не съгрешаваш. Това и е хубавото на Зоната, д-р Бари не е забравил, че все пак сме човешки същества и имаме нужда от такива благинки.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Нед Сеп 29, 2013 7:03 pm

Гази, тая идея с ресторантите за Зоната я има от както съществува Зоната :) За сега има един единствен такъв в Америка, но не помня в кой щат беше. Имаше и един ентусиаст във варна с подобна идея, но така и не съм чула нищо. И ние с мъжо сме мислили по този върпос, но колкото повече мисля, толкова повече се отказвам,
Ти представяш ли си са има меню за 2 блока, за 3, за 4, за 5 блока, всичко преизчислено, претеглено...ми аз ако съм един готвач, че се самоубия на първия работен ден :)))) За мен това е адски трудно, и ако някой направо такъв ресторант, ще му се поклоня :applaus:

Иначе е много хубаво да прикоткваш все повее и повече приятели към зоната, така шанса да те мислят за луд е по-малък :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта