Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Новини, коментари и въпроси свързани с форума и сайта за Зоната- вашият принос и идеи ще бъдат оценени

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот admin » Съб Май 04, 2013 7:17 pm

nympheacea :done: Кликането вече няма да ти е проблем ;) Сложихме директен линк към таблицата в горния ляв ъгъл на форума :hug: Не е много нагледно, но временно ще е така. Работим по въпроса за промяна на целия облик на форума :bouquet: Благодарим за идеята :bow:
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Зоната
 

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Май 04, 2013 8:44 pm

Аз благодаря :bouquet:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Май 13, 2013 8:06 am

Добро утро искам да предложа,ако е възможно да се добави кирилица в самия сайт нямам си и ни най малка идея как става,но ще е много удобно за нямащите кирилица по клавиатурите на компютрите и телефоните. Тъй като често ми се случва да ползвам телефона на мъжа ми,а той няма кирилица. Усмихнат зонов ден от мен!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот admin » Нед Май 19, 2013 7:02 pm

marianapanova за съжаление нямаме такава възможност. Всичко зависи от устройството което ползваш за да напишеш коментара си. Другото, което можеш да направиш е да погледнеш в Правила и указания за ползване на форума - в точка 3 са дадени помощни линкове, чрез които можеш да напишеш желания от теб текст на кирлица :bouquet:
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Май 19, 2013 11:43 pm

Да благодаря за отговора явно през ред съм чела :$
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот Самми » Вто Май 21, 2013 10:30 pm

:bouquet: Благодаря за линковете във форума, много е удобно :)
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юни 25, 2013 3:52 pm

Какъв е този сайт "бг-зоната" и защо ползва таблицата на Пипи?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот admin » Вто Юни 25, 2013 6:29 pm

Italiano написа:Какъв е този сайт "бг-зоната" и защо ползва таблицата на Пипи?


Italiano май зададе най-любопотния въпрос, който вълнува голяма част от зонуващите тук :) За около няколко месеца, от както съществува сайта получихме няколко, по точно 4 запитвания чрез контактната форма на сайта, защо информацията се дублира в сайта на зоната и блога. Отговаряхме кратко, че това е наша информация, и сме я оставили за блога, за да достига до по-голяма част от хората. Вече може би е време да разкажем малко повечко за исторята на този сайт и да кажем защо е така :)

Преди около 3 години Пипилота се разхождаше в един друг форум, под друго име :) Там споделяше своите рецепти, и новини от Бари Сиърс. Една съфорумка от друга държава предложи да направи блог за Зоната, в който да се събират всички рецепти не едно място, за да не се ровят хората на зад из страниците. Идеята беше приета с голяма радост. И съответно Пипи започна да събира и да синтезира всякаква информация, за да се получи полезен и интересн блог за всички зонуващи. Направи таблицата, преведе интервюта, написа статии, готвеше и снимаше, направи дълъг списък списък с въпроси и отговори и т.н и всичко се пращаше по скайп до момичето, което слагаше информацията в блога.

Работеха в екип, и всичко беше ОК до момента в който Пипи поиска блога да се разшири, и да се сложи станична информация от Бари Сиърс, като например да се публикуват преводи от книгите му, да има инфо за различни здравословни проблеми, и т.н. И там се получи разлика във виждането как да изглежда блога. Имаше доста готов вече материал, който нямаше как да бъде публикуван, без съгласието на собственичката на блога, и различни статии и преводи стояха дълго време някъде из папките в компютъра. Момичето искаше блога а бъде единствено за отслабване, и евентуално да се слагат и други диети за отслабване, както и да няма негативна информация, в която да се споменават болести и здравословни проблеми и т.н. И така, година по-късно Пипи реши да направи свой сайт, в който може да слага всякаква информация, единствено от Бари Сиърс, и хора с различни проблеми също да могат да си помагат със зоната, не само такива, които искат да отслабват.

Блогът беше, и сигурно все още е много полезен за доста зонуващи. Момичето също положи много труд По-скоро от към техническата част), но просто се получи разминаване в менията. Голямо разминаване се получи при рибеното масло, тъй като Пипилота се постара да синтезира информацията от Сиърс в една не много кратка статия, след което собственичката на блога написа своя статия за "страничните ефекти на рибеното масло", което се оказа пълно противоречие на казаното от Сиърс. Рибеното масло няма странични ефекти, такива се получават, единствено когато не е добро качество, и не е достатъчно пречистено. И просто двете статии една до друга си противоречаха напълно. Също имаше противоречия относно "консултанта-диетолог Симеонов". Пипи не понасяше действията му, докато от собственичката на блога имаше точно обратното виждане. И така, поради много различни гледни точки се стигна до разделяне на екипа.

Това е основната причина за повторенията, които са в блога и сайта тук. Пипи просто реши да има свое поле за действие, и публикува на ново всичките си авторски статии и преводи в новия сайт, като остави материалите за ползване и от блога. Това са по-голямата част от рецептите, таблицата, преводите на интервютата, въпросите и отговорите, и статията за рибеното масло и т.н

Все пак ние сме щастливи, както за блога, така и за сайта. Не всеки попада директно в този сайт. Блога е по-стар, и повечето хора са свикнали да го ползват като източник на информация, което може само да ни радва. Колкото повече информация има из нета за Зоната, толкова повече хора ще открията пътят към здравето :bigsm21: Ние не мислим че сме конкуренция (защото в блога стоят нашите авторски материали), напротив, смятаме че и сайта и блога за зоната са полезни на хората. Просто чрез този сайт разширихме полето за действие, и това позволява на хората да достигнат до все повече и повече нова информация от Бари Сиърс.

с уважение - Екипът на Зоната - http://www.vZonata.com
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Юни 25, 2013 6:56 pm

Pipilota виждам много нови хора, а инфото е наистина много за човек който просто иска да почне от раз. Мислех си за отделна тема, нещо като "за начинаещи" или "първите 5 дни" нещо с най-важното, което може да даде бърз старт на всеки който иска да започне. Идеята ми е тази тема да е ограничена за публикуване само от админа, а ние можем да си направим работна тема в която да дискутираме кои са най- критичните неща които всеки начинаещ трябва да знае. Идеята ми е да се помогне на желаещите да започнат, да опитат свободата, после жаждата за повече информация сама ще дойде. Може също да се напишат няколко примерни менюта да кажем за 3-4-5 дни. Но не както в дневниците, всичко да е вярно, ти сама знаеш какви грешки се превят в началото, за това дневниците не са много препоръчителни за сляпо следване. Също така, всеки кратко обяснен въпрос може да има линк към голяма тема или статия.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот admin » Сря Юни 26, 2013 3:16 am

nympheacea интересно предложение... обаче се замисляме каква да е тази тема, т.е "първите 5 дни", или "седмица в Зоната" например, ок, ама какво да има там. В такава тема освен да сложим линковете от сайта- Влизане в Зоната,където е описано стъпка как да се започне със зоната, и Въпроси и отговори, където има 59 въпроса. Тогава най вероятно статиите в самия сайт ще се обезсмислят.
Добро предложение, но нямаме идея как точно да направим подобна тема. Ако има по-ясна картина какво да съдържа темата, с удоволствие ще го направим. Ще се радваме ако и другите членове на форума помогнат с цялостния облик на подобна тема. Все пак този форум е ваш, повечето от вас са вече с доста натрупан опит, и знаят какво ги е вълнувало и затруднявало в началото. Вие казвате, ние изпълняваме :) Както сме казвали преди, този Зонов кораб е ваш, и вие сте капитаните :bigsm21:
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 26, 2013 9:35 am

Я каква любопитна предистория си има българската Зона ... :)
Според мен се наблюдава един вид еволюция. Почва от тема във форум, прераства в блог, а сега вече е сайт. Какво ли следва ...? :laugh:
Признавам си, че и аз първоначално бях воден от желанието за отслабване, но с течение на времето разбрах, че Зоната е много повече.
Не мисля, че някой може да предложи по-здравословен начин на живот, по-научно обоснован режим.

С риск да прозвучи снизходително, ми се струва странно (меко казано) да искаш редом със Зоната да публикуваш други диети, повечето от които са научно отхвърлени от Бари Сиърс. Но всеки си избира пътя ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Юни 26, 2013 12:23 pm

admin написа:nympheacea интересно предложение... обаче се замисляме каква да е тази тема, т.е "първите 5 дни", или "седмица в Зоната" например, ок, ама какво да има там. В такава тема освен да сложим линковете от сайта- Влизане в Зоната,където е описано стъпка как да се започне със зоната, и Въпроси и отговори, където има 59 въпроса. Тогава най вероятно статиите в самия сайт ще се обезсмислят.
Добро предложение, но нямаме идея как точно да направим подобна тема. Ако има по-ясна картина какво да съдържа темата, с удоволствие ще го направим. Ще се радваме ако и другите членове на форума помогнат с цялостния облик на подобна тема. Все пак този форум е ваш, повечето от вас са вече с доста натрупан опит, и знаят какво ги е вълнувало и затруднявало в началото. Вие казвате, ние изпълняваме :) Както сме казвали преди, този Зонов кораб е ваш, и вие сте капитаните :bigsm21:


Първо, проблема ми е, че много се обяснявам и ме е страх да започна, но
Има хора, които имат желание, но като видят такава информация, която на пръв поглед изглежда ужасно сложна, те се отказват. Такива хора обикновено пълнят гушите на въпросните консултанти. Предпочитам да си ги представя като бебета, които имат нужда някой да се погрижи за тях, да им даде наготово в началото докато укрепнат и после, когато са достатъчно силни, прохождат сами. (Не искам да обидя никой, не мисля, че това което казвам за обидно, просто всички сме различни)

Идеята ми е примерно:

Добре сте дошли. Това от което имате нужда е:
кантарче, вяра и тук да си изчислите блоковете за деня: /линк/
Всеки блок е комбинация от 1 блок протеини, 1 блок въглехидрати и 1 блок мазнини

Ден 1
закуска 7:00 или 8:00
2 блока 3 блока
2 сварени яйца = 2 блока протеини 3 сварени яйца = 3 блока протеини
домати 240 гр = 1 блок въглехидрати домати 240 гр = 1 блок въглехидрати
1/2 филийка хляб = 1 блок въглехидрати 1 филийка хляб = 2 блока въглехидрати
6 маслини /нормален размер/ = 2 блока мазнини 9 маслини = 3 блока мазнини

/това е примерно, просто не ми се гледа таблицата в момента :laugh: /

Обяд 12:00 или 13,00 /но не по късно от 5 часа от основно ядене "закуска"
Примерен вариант за обяд за 2-3 блока

Вода, пийте много вода, водата е изключително важна за правилния метаболизъм, вижте тук какво количество трябва да пиете на ден /линк/ и може да прочетете тук защо водата е важна /линк/

Следобедна закуска
примерно меню за 1-2 блока

кратко обяснение за това какво трябва да усещаме и /линк/ към фината настройка.

..... и т.н. горе долу така го виждам, разбира се ако си препрочета дневника ще се сетя какво друго ми е било проблем, може, към менюто за всеки ден да се добавя към коментара нещо важно и съответно линк към статия, така на хората ще им е по-лесно, ще могат да са сигурни че менюто което е дадено е изчислено правилно и бавно но славно да напредват. След 3-ден максимум до 1 седмица, те сами ще искат да навлязат дълбоко, ще четат и всичко ще им е много по-ясно.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Юли 03, 2013 3:03 pm

ИСКАМ LIKE бутон :bigsm24:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юли 03, 2013 3:18 pm

Това май е невъзможно да се направи с този формат на Форума ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Юли 07, 2013 9:12 pm

Ще видим какво може да се направи, но най-вероятно възможност за такъв бутон ще може да е само от фейсбука. При първа възможност ще проверим дали може :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Коментари и предложения за форума и сайта за Зоната

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 7:36 am

Пипи, искам да мога в пост от форума да направя линк към друг пост(или пък към конкретен текст вътре в поста) , но може от същата тема или от друга тема. Възможно ли е това и ако да как да го осъществя? :think2: :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Предложения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта