Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 04, 2014 4:34 pm

Здравейте!
Най-после реших и аз да си направя дневник. Най-вече за да мога за описвам менюто си и ако имам грешка да ме поправяте. :)
Първо малко за мен. На 45 год. съм. Ръст 160см, започнах с тегло 91,5кг, ханш 128см, корем 118см, талия 104см. Изобщо ходещ ужас! ;) Калкулатора в сайта ми изчисли 9 блока, но аз съм на 13 блока, тъй като все още кърмя малкия си син(на 14 месеца) . Надявам се да мога да смъкна килограмите си до 60-62, всъщност дори и в ученическите си години не съм била по-малко.

Преди около 10-тина години пак бях стигнала до такова положение и после изведнъж за около 3 месеца смъкнах около 30кг без да пазя никакви диети, дори ядях големи количества вафли, наполеони и всякакви подобни сладкиши. Единственото, което беше променено беше физическата ми активност - започнах работа в производството и явно тя оказа такова влияние върху мен. Известно време задържах килограмите, после качих до 75, което тогава ме устройваше защото все пак беше доста по-малко от предишното ми тегло и се чувствах лека. Но през 2007г. се наложи да претърпя операция от жлъчка и след това започнах постепенно да качвам килограми. Когато забременях през 2012г. бях 89кг, по време на бременността качих около 6-7кг, които смъкнах при раждането, но после само за един месец възстанових. След като се затопли времето през пролетта и започнахме да излизаме повече на разходка с количката постепенно смъкнах няколко килограма и в началото на лятото бях 90кг. През юли месец се преместихме във Финландия, тук правехме дълги разходки, тренирах на фитнес уредите в парка и смъкнах до 88кг, но покрай празниците килограмите се върнаха обратно.

От около 3 години чета и се интересувам от начина на хранене в зоната, един познат ми изпрати по скайп копие на първата книга на Бари Сиърс. Честно казано ми се видя адски сложно и за известно време изоставих идеята да променя начина си на хранене, но все пак никога не съм отписвала тази идея напълно, бях убедена, че трябва да опитам. Малко преди да забременея дъщеря ми ми изпрати линк към блога за зоната, където намерих много рецепти и дори изпробвах някои от тях. Но след това забременях и ми се видя много трудно точно в този момент да променям начина си на хранене. Сега отчитам това като грешка, защото зоната можеше да ми спести високото кръвно и лежането в болница, опасността от прееклампсия, а също и детето ми вероятно нямаше да избърза да се роди и да се наложи да стои в кувьоз. Но всичко това е минало. Някъде около Нова Година открих този сайт и започнах да чета, изчетох почти всичко(все още не съм успяла да прочета някои дневници, както и последните две теми от форума) От 20.01. се храня като се стремя да се придържам към този режим. В началото докато си нагодя менюто се е случвало да използвам картофи или хляб за БВ, но сега вече се стремя храната ми да е само от зеления сектор на таблицата. Наложи се да си направя и собствена таблица за продукти изчислени по етикет, тъй като живея във Финландия и има разлика в продуктите. Най-трудно ми беше докато намеря овес тук. Пълно е с всякакви видове овесени ядки, смесени ядки(от няколко вида зърно), но овес не можех да намеря. Но вече намерих и си го хапвам понякога. ;)

Блоковете съм си разпределила така: 3-4-2-3-1, вечерната закуска обикновено ми е 1чаша прясно мляко(тъй като млякото ми е с 1,5% масленост изчислих, че 200гр.мляко ми се равнява на 1БП+1БВ+2БМ, но ако сметнем, че по принцип 1БМ трябва да е 3гр., то това мляко си идва точно балансирано 1БПВМ, така че не вземам допълнително мазнини с него).
Днешното меню: до сега
закуска: 2 блока баница с овес(по рецептата)+205гр. пийма(това е нещо подобно на айрян, продава се в кутии като прясното мляко и го има с различна масленост, моето е с 0,1%), допълнително 6 бадема, за да допълня липсващите БМ - общо стават 3 блока
обяд: пуешко филе - 70гр - 2БП(изчислено по етикет), 116гр извара - 2БП(по етикет), 120гр. чушка - 1/2БВ, 110гр. карфиол - 1/4БВ, 125гр. круша - 1 и 1/4БВ, 1 портокал - 2БВ, 24 фъстъка - 4БМ - общо 4 блока
смятам следобед да хапна 116гр. извара - 2БП с подсладител и канела + ябълка 100гр. - 1БВ, 1 мандарина - 1БВ и 6 бадема - 2БМ(бадемите ги накисвам предварително в чаша с вода и преди да ги хапна им обелвам люспите, надявам се, че това не противоречи на зоната, просто не обичам ядките да са сухи и с обелки)
вечеря: 126гр. сьомга печена - 3БП, 160гр. броколи на пара - 1/2БВ, чудя се все още с какво да си допълня още 1/2БВ(някакъв зеленчук), 2 мандарини - 2БВ, 9 маслини или 9 бадема - 3БМ - общо 3 блока
късна закуска: 200гр прясно мляко

За утре може да си забъркам един сладкиш с боровинки(имам боровинки във фризера, брани от нас през есента :) ). Малкия господинчо много го хареса, така че вероятно сладкиша няма да бъде само за мен ;) .
Вчера си поръчах рибено масло и стевия от iherb, че тук е проблем да намеря хубаво рибено масло на поносима цена, а чиста стевия изобщо няма, само примесена с един куп боклуци от рода на малтодекстрин, еритритол и т.н. като стевията в тези подсладители е някакъв минимален процент и същевременно са страшно скъпи. Всъщност сега попрочетох малко в нета за еритритола http://www.zdrava.bg/hranene-i-fitnes/hrani-i-napitki/4-te-nay-polezni-i-3-te-nay-vredni-podsladiteli/1/ и се оказва, че той е по-малкото зло в сравнение с малтодекстрина, но може да рискувам да си взема такъв подсладител ако се забави пратката ми и ми се свърши този, който имам преди да пристигне поръчаната стевия. ;)
Това е засега от мен. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот KandY » Вто Фев 04, 2014 11:09 pm

Добре дошла, Танита!!! Радвам се първа да те поздравя с присъединяването към тая чудесна компания в зоната!
Знам че тук ще се чувстваш добре и с радост ще споделяме твоите проблеми и първи постижения, макар че за тия две седмици вече навярно си усетила ефекта от зоната.
Успех и бързо достигане на целта! :yess: Чакаме отчета , за да ръкопляскаме! :smdance:
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 05, 2014 10:57 am

KandY написа:Добре дошла, Танита!!! Радвам се първа да те поздравя с присъединяването към тая чудесна компания в зоната!
Знам че тук ще се чувстваш добре и с радост ще споделяме твоите проблеми и първи постижения, макар че за тия две седмици вече навярно си усетила ефекта от зоната.
Успех и бързо достигане на целта! :yess: Чакаме отчета , за да ръкопляскаме! :smdance:

Благодаря, KandY! Резултатите до сега съм ги публикувала в темата за отслабването. ;)
Снощи след дълго умуване и пресмятане реших все пак да променя съотношенията на зеленчуците към вечерята - направих си 240гр. броколи на пара - 3/4БВ и 60гр.чушка - 1/4БВ(толкова ми беше останала). Днес ще се наложи пак да купувам зеленчуци, много бързо се свършват. Смятам да си взема гъби и може би още броколи, въпреки че предпочитам карфиола.
Тази сутрин си хапнах 2 парчета сладкиш с боровинки - 2 блока от всичко и 200гр прясно мляко - 1 блок от всичко. Малкия човек и той си хапна половин парче сладкиш. :)
За обяд се чудя какво да хапна, май ще го направя изварено-плодов с ядки ;) или може да се огледам за някоя рецепта от сайта, проблема е, че трябва да имам продуктите, за да я сготвя. Пазаруването е предвидено за довечера. ;)
Проверих в хладилника - имам само замразен зелен фасул от зелените зеленчуци (и малко зеле, но него го предпочитам на салата). Все ще измисля нещо, което да ми звучи апетитно.
Сетих се! обяд: 70гр. пуешко филе - 2БП(по етикет), салата от 200гр.зеле - 1/2БВ и 40гр.морков - 1/2БВ с малко оцет, 116гр.извара - 2БП с подсладител и канела, ябълка 100гр. - 1БВ, киви и мандарина по 1бр. - 2БВ, бадеми - 12бр. - 4БМ. Готово, стъкмих го! :msmile2:
Следобедна закуска: едно парче сладкиш с боровинки - 1 блок от всичко и 200гр прясно мляко - 1 блок от всичко.
Вечеря: зависи какви зеленчуци ще си купя, ще я измисля след пазаруването.
Късна закуска: 200гр прясно мляко.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Фев 06, 2014 1:59 pm

Вчера се наложи да направя промени в обяда, защото малкия човек заспа и нямаше как да си пусна робота да си направя салата. Така че обяда беше: 180гр. нискомаслен йогурт - 2БП+1БВ+1БМ(по етикет), 58гр. извара - 1БП(по етикет), разбъркано с подсладител и канела, 35гр. пуешко филе - 1БП(по етикет), 50гр.ябълка - 1/2БВ, 50гр.круша - 1/2БВ, 1киви - 1БВ, 1 мандарина - 1БВ, 3бр.маслини - 1БМ, 6 бадема - 2БМ. - общо 4 блока
Но явно не трябва блоковете въглехидрати да са ми само от плодове, защото после много бързо огладнях и започна да ми се върти главата.
За вечеря: 52гр. пуешко филе - 1 и 1/2БП, направих си огретен с броколи от него 1 и 1/2 блока, допълних с 1 мандарина - 1БВ и 50гр. круша - 1/2БВ, 3 бадема и 3 фъстъка - още 1 и 1/2БМ.

Днес за закуска: 50гр. обезмаслен котидж - 1БП(по етикет), 116гр.извара - 2БП(по етикет), 45гр. овес - 3БВ(по етикет ми излиза 15гр един блок), 9 бадема - 3БМ.
Обяд: от огретена с броколи - 3 блока(направих двойно количество с мисълта, че може и мъжката половина да пожелае да хапне от него, но само си бодна една виличка и това беше, само ми наруши точния грамаж ;) ), може би ще допълня с един блок извара 58гр. - 1БП, 1 мандарина - 1БВ, 6 фъстъка - 1БМ.
следобедна закуска: 1 парче сладкиш с боровинки - 1 блок и 200 гр. прясно мляко - 1 блок
За вечеря: 1 и 1/2 блок от огретена, допълнено със салата от зеле 200гр. и морков 40гр. за 1БВ, 87гр.извара - 1 и 1/2 БП с подсладител и канела и 50гр. ябълка - 1/2БВ, още 9 фъстъка - 1 и 1/2БМ - станаха общо 3 блока
късна закуска: 200гр. прясно мляко
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 07, 2014 8:19 pm

Днешното меню:
закуска: опитах се да направя зонови палачинки за 3 блока: 1 яйце - 1БП, 200гр.пр.мляко - 1БП+1БВ+1БМ, 112гр.овесено брашно(по етикет) - 2БВ, за разреждане на сместта малко вода, без мазнина сипвах с лъжицата в тефлонов тиган(малко трудно се обръщаха и се накъсаха), след това 58гр.извара - 1БП(по етикет) с подсладител и канела - мажа си на палачинките и си ги хапвам. Честно казано едва успях да ги изям, май скоро няма да си правя такива експерименти. :)
обяд: 128гр. пушена сьомга - 4БП(по етикет), 240гр.домат - 1БВ, 100гр.круша - 1БВ, 2 мандарини - 2БВ, 12 бадема - 4БМ
следобедна закуска: 1 парче сладкиш с боровинки - 1 блок, 200гр.пр.мляко - 1 блок
вечеря: 96гр. пушена сьомга - 3 БП, 240гр.домат - 1БВ, 220гр. карфиол на пара - 1/2БВ, 160гр.броколи на пара - 1/2БВ, 80гр.грозде - 1БВ, 9 бадема - 3БМ
късна закуска: 200гр.пр.мляко - 1 блок
За утре може би ще пробвам да си сготвя новата рецепта на Пипи Гъби фрикасе с пушено пиле, само че пилето няма да е пушено, а вероятно ще бъде филе на тиган, може да се наложи малко да си преработя рецептата, за да мога да си я нагодя за мен. ;) Дано да не сбъркам нещо в сметките. :th: :msmile2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот gogo » Пет Фев 07, 2014 10:47 pm

Танита,
Добре се справяш със сметките. няма да се объркаш. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 7:32 am

Таниткааа, браво, давай все така..ние гледаме, спокойнооо :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 09, 2014 12:17 pm

Вчера от малкия дребосък не ми остана време да пиша тук. Абе просто нямаше как да пиша като постоянно ми беше в ръцете. Не успях и да си сготвя гъбките, но днес смятам да се захвана с тях.
Сутринта имах малко небалансирана закуска(опитах се да я балансирам, но май не успях много добре):
3бр. карелски пай(това са едни питки от ръжено брашно с плънка ориз, изчислени по етикет) - 3БВ, 150гр. котидж - 3БП(по етикет), 9 бадема - 3БМ. Проблема е, че карелския пай е с ориз, а и са на бройки - малко трудно е да ги балансираш.
Обед: 128гр пушена сьомга - 4БП(по етикет), 240гр домат - 1БВ, 100гр круша - 1 БВ, 80гр грозде - 1БВ, 1 мандарина - 1БВ, 24 фъстъка - 4БМ
Следобедна закуска - тук хапнах само един блок, тъй като се падаше да я хапна към 18 часа, но тогава бяхме на сауна и я хапнах веднага след това, т. е. към 19 часа - 1 парче сладкиш от боровинки.
Вечеря: 35гр пуешко филе - 1 БП, 100гр пилешко филе - 2БП(по етикет), 360гр.домат - 1 и 1/2БВ, 220гр карфиол на пара - 1/2БВ, 50гр круша - 1/2БВ, 40гр грозде - 1/2БВ
късна закуска: опитах се да направя зонови мъфини по тази рецепта Мъфини с овесени трици, но ми излязоха повече бройки, явно моите формички са по-малки. Сложих във формичките хартиени чашки, но мъфините залепнаха за хартията. Така че малко трудно може да се уцели бройката за 1 блок. Аз хапнах два, като отчетох, че е полепнало и по хартията(няма да ям хартия я ;) ).

За днес пак съм в грешка за закуската - трябваше да хапна 240гр йогурт, изчислено по етикет за 2БП и 1БВ, но съм се заблудила, че трябва да са 180гр, така че май не успях да балансирам добре закуската, 80гр грозде - 1БВ, два мъфина - 1 блок от всичко, 6 бадема - 2БМ - общо трябваше да са 3 блока
За обяд след малко отивам да си готвя гъбките, вероятно ще си хапна 3 блока от тях за обяд и ще допълня със 120гр йогурт - 1БП+1/2БВ, 50гр ябълка - 1/2БВ, 3 маслини - 1БМ.
Следобедна закуска: два мъфина - 1 блок, 205гр пийма(нещо като айрян) - 1БП+1БВ, 3 бадема - 1БМ.
Вечеря: 3 блока от гъбките
Късна закуска: 200гр прясно мляко
Нещо в последните дни килограмите не мърдат нито нагоре, нито надолу. Тази седмица май ще има задържане.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Karrita » Нед Фев 09, 2014 12:27 pm

tanita68 написа:Обед: 128гр пушена сьомга - 4БП(по етикет), 240гр домат - 1БВ, 100гр круша - 1 БВ, 80гр грозде - 1БВ, 1 мандарина - 1БВ, 24 фъстъка - 4БМ

Вечеря: 35гр пуешко филе - 1 БП, 100гр пилешко филе - 2БП(по етикет), 360гр.домат - 1 и 1/2БВ, 220гр карфиол на пара - 1/2БВ, 50гр круша - 1/2БВ, 40гр грозде - 1/2БВ

Пушената сьомга е 112 гр за 4 блока, а пуешкото филе ако е колбас е 42 гр, ако е месо е 28 гр за блок.
Направо не знам как си изяла толкова плодове за обяд :lol: ...
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 09, 2014 12:41 pm

Karrita написа:Пушената сьомга е 112 гр за 4 блока, а пуешкото филе ако е колбас е 42 гр, ако е месо е 28 гр за блок.
Направо не знам как си изяла толкова плодове за обяд :lol: ...

Знам, че в таблицата е толкова, но аз живея във Финландия и при положение, че тук на всичко има етикети със съдържание на протеини, въглехидрати и мазнини всичко пресмятам според етикета. Направила съм си екселска таблица и просто въвеждам стойностите от етикета и тя ми пресмята всичко по-нататък ;) .
А относно плодовете - не ми се видяха голямо количество, преди се е случвало да хапна много повече наведнъж. Иска ми се да намаля приема на плодове, но тогава зеленчуците ще трябва да се увеличат, а това ще са много по-големи количества. Затова се ориентирам към някои рецепти от сайта. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 09, 2014 7:56 pm

Изядоха ми предвиденото за вечеря!
Сега трябва да измисля нещо друго....
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 09, 2014 10:13 pm

Значи вечерята стана така:
240гр. йогурт - 2БП+1БВ
50гр.котидж - 1БП
14гр.овес - 1БВ
100гр.круша - 1БВ
9 бадема - 3БМ
Общо 3 блока. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 10, 2014 5:16 pm

Хаха, вече си имам чушка! :bigsm16: :zonepeper: :bigsm16:
А имам и отчет за седмицата. Този път малко, но поне не е нагоре. :bigsm1:

.............20.1.2014...........27.1.2014..........3.2.2014..........10.2.2014
тегло.........91,5...............89,7(-1,8)..........88,9(-0,8)..........88,8(-0,1)
ханш.........128................125(-3)..............123(-2)..............123
корем........118................115(-3)..............111(-4)..............107(-4)
талия........104................104...................100(-4)...............98(-2)

Посъветваха ме да не се задълбочавам толкова и да се меря всяка седмица, но според мен по този начин мога да реагирам ако нещо не върви както трябва, да коригирам менюто си. Наистина малко е стряскащо като виждаш кантара всеки път да показва почти едно и също, но пък се замисляш дали не грешиш в нещо и може да коригираш навреме грешките си. И изобщо не ми действа демотивиращо! Напротив - стремя се да съм още по-точна.

Менюто днес:
закуска:
240гр. йогурт - 2БП+1БВ
50гр.котидж - 1БП
28гр.овес - 2БВ
9бр. бадеми - 3БМ

обяд:
112гр пилешко филе без кожа на тиган - 4БП
220гр карфиол на пара - 1/2БВ
160гр броколи на пара - 1/2БВ
240гр домати - 1БВ (този път тази комбинация ми дойде множко)
100гр круша - 1БВ
1бр киви - 1БВ
12бр бадеми - 4БМ
Едва се справих с обяда, но после огладнях след два часа, нещо не е наред. Май карфиола и броколито са били повече сварени и по този начин им се вдига гликемичния индекс, ще трябва да пробвам поне карфиола да го ям суров.

следобедна закуска:
два броя мъфини - 1 блок
200гр прясно мляко - 1 блок

вечеря:
Тук за протеин ще трябва да реша дали да бъде пилешко филе или пушена сьомга. Все още се двоумя. - 3БП
240гр домат - 1БВ
160гр броколи на пара - 1/2БВ (да внимавам да е по-малко сварено)
2 мандарини - 2БВ
40гр грозде - 1/2БВ
9 маслини или 9 бадема - 3БМ(още не съм решила, а може и да ги комбинирам някак си)

късна закуска:
200гр прясно мляко
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот eldass » Пон Фев 10, 2014 9:56 pm

Таня, не знам как не си доволна от тези релултати... :stupid: имаш доста минуси в обиколките, повече от стимулиращо е. ;) Моят инструктор ми препоръчваше мерене веднъж в месеца и аз го спазвах стриктно и винаги имаше за какво да се радвам. Само първият месец сега в Зоната си позволих седмично замерване и вече спирам, защото виждам че нещата вървят в правилната посока. Продължавай все така стриктно и успех! :yess:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот vanja » Пон Фев 10, 2014 10:12 pm

Танита, ти имаш голям напредък, като гледам мерките, браво, трябва да си доволна, продължавай по същия начин :yess: :yess: .
Аз реших 2 седмици да не се тегля и после да се изненадам, надявам се приятно :о
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 10, 2014 11:30 pm

Аз съм си доволна от минусчетата в обиколките, само минусчетата в килограмите ме притесняват. :bigsm1:
Но започнах по-редовно да ползвам велоергометъра, да се надяваме и там да има движение скоро. :bigsm1:
А тази вечер се наложи да променя малко вечерята. Оказа се, че имам сьомга само за два блока, така че си я хапнах и добавих един блок филе. С това се оправих с протеините. Следват въглехидратите: 120гр домат - 1/2БВ, и една гооооооляма порция пъпеш от 2 и 1/2 БВ - според споделеното във форума по 130гр за блок, значи общо 325гр. :bigsm1: , и накрая 9 бр бадеми за 3БМ.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта