Дневникът на Roshla

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Сря Ное 25, 2015 11:43 am

Записвам се в клуба на "ударилите дъното". Два пъти влизам в Зоната, първия път с успешно свалените около 16-17 кг. Докато един ден спрях режима, след около половин година наваксани килограми - заради преяждане.
Преди няколко дни се почувствах отчаяна от жената която ме погледна в огледалото. И се реших да си вляза в ритъма отново. Надявам се този път да постигна исканите от мен резултати. След два дни в зоната се почувствах по лека, и снощи си взех мерките. Е, пълно отчаяние - 120 кг., на 29 г., качени за 5 години, а бях 65 кг. Това удари много по самочувствие, контакти с приятели и тн. Преди месец реших да отида и на психолог по хранителни разтройства, но в понеделник тази седмица реших, че ще опитам сама да преодолея това състояние. Предполагам, че страдам от хранително разтройство - хиперфагия. Реших се да пробвам сама да преодолея този проблем.
Ходя си с кутийките, вечер готвя за мъжа ми, после за мен, спазвам си грамажите и не се изкушавам (много обичам сладичко), но се държа, дори не поглеждам витрините за сладичко в магазините. Спрях и малкото алкохол който си позволявах, и месото съм решила да не го хапвам известно време. Днес съм много песимистично настроена, за това и началото на дневника ми е толкова скучен.
Пожелавам на всички лек ден.
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Дневникът на Roshla

Зоната
 

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 25, 2015 1:23 pm

Здрасти мила :)
Не си направила нищо по различно от милиони хора по света :lol:
Разликата между теб и тях, е , че ти си пробвала зоната, значи имаш 100% повече шанс за успех, и какво остава?
Ами хапваш си по зоната и си свиркаш :)
Според мен , почвай да пишеш повече данни, колко кила си, колко блока ядеш, какво ядеш, има тънкости, които така се уточняват, и тогава зонуването става лесно като дишането, и също толкова приятно :)
Има хора във форума, които се хранят от години в зоната, и са експерти , и никога не отказват съвет :)
И моля те смени тоя ник :) че не знам как ще се обръщаме към теб с него :laugh4:
Аз съм вече шест месечен зонковец :laugh4:
На 41 години съм и свалих от 143 на 125 кг, така че твоите са нищо :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Сря Ное 25, 2015 2:41 pm

Katerinka написа:Здрасти мила :)
Не си направила нищо по различно от милиони хора по света :lol:
Разликата между теб и тях, е , че ти си пробвала зоната, значи имаш 100% повече шанс за успех, и какво остава?
Ами хапваш си по зоната и си свиркаш :)
Според мен , почвай да пишеш повече данни, колко кила си, колко блока ядеш, какво ядеш, има тънкости, които така се уточняват, и тогава зонуването става лесно като дишането, и също толкова приятно :)
Има хора във форума, които се хранят от години в зоната, и са експерти , и никога не отказват съвет :)
И моля те смени тоя ник :) че не знам как ще се обръщаме към теб с него :laugh4:
Аз съм вече шест месечен зонковец :laugh4:
На 41 години съм и свалих от 143 на 125 кг, така че твоите са нищо :laugh1:


Здравй Кати, благодаря за подкрепата и се радвам че имаш толкова добри резултати :) спазвам си грамажите. Хапвам по 9 блока дневно. Сутрин в работа два блока, към 13,30 часа още два блока, един след обеда и 4 за вечеря. Нямам голямо движение през деня - работя в офис, а вечерта минава в готвене за половинката, грамиране за мен, домакински истории и не ми остава време за велоергометъра, смятам в събота и неделя да го покарам. В менюто си сега избягвам да добавям месо, сиренце по 28 грама, или сирене котидж, боб на шушулки, и по един блок 15 гр. сухари, за да заситя глада вечер. През деня ябълки, салатка краставици домати и така, по подробно тези дни ще драсна пак.
За никнейма ще го сменя като измисля нещо :lol:
:bouquet:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 25, 2015 5:11 pm

Скоро коментирах с Маня количеството на блоковете, та Бари препоръчва 11 блока минимум за жени , което прави около 1200 калории, а аз съм ги смятала, и понякога даже излизат по малко.
И аз почнах с 9, но сега съм на 11. Струва ми се по разумно, разгледай моя дневни, на Маня дневника, и раздел въпроси за начинаещи, не се сещам къде точно коментирахме.
За да не се отказваме от зоната, а тя да стане начин на хранене, трябва да я ползваме разумно.
Пробвай на 11 блока, със сигурност няма да качиш.
Сухара вечер го изхвърли, при 4 блока ако изпитваш глад, значи не си си комбинирала правилно менюто,
Аз съм си разпределила блоковете 2,3,2,3,1 и се чуствам супер, трябва с два блока спокойно да изкарваш 4-5 часа без проблем, без чуство на глад и без желание за сладко.
Чети сайта, информацията там е много подредена и сбита и с малко време се научава много.
И ако не пишеш подробно какво ядеш, няма как да ти помогнем :о
Така, препрочетох още един път коментара ти, и да те питам :laugh4: къде ти е закуската преди лягане :laugh1:
30 мин. преди лягане трябва да хапнеш един блок, нещо леко, този блок е много важен.
Замести сухара с мъфини от нахут и овесено брашно :chef1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 25, 2015 5:16 pm

"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 9:44 am

Добро утроо. Отново много ти благодаря Кате за насоките. За преди лягане блока да си призная не го хапвам, не го предвиждам толкова късно, защото на другия ден сутринта имам чувството че съм два пъти по гладна, а знам че е от голямо значение за организма.
Менюто си го правя със сурови зеленчуци и плодове, единствено на вечеря може да си сготвя нещичко по мои рецептички.
Снощи за вечеря 4 блока
ориз - 3 и 2/3 блока В (по 30 гр. за блок)
спанак - 1/3 блок В - 400 гр.
сирене - 4 блока П ( по 28 гр. за блок)
мазнини не съм добавила заради сиренето.

Днес за закуска съм приготвила ябълки с котидж и маслини, за обяд - салатка домати с краставици и котидж, и след обеда една салатка "снежанка".

сутрин:
200 гр ябълка - 2 ВБ
112 гр. котидж - 2 ПБ
6 маслинки - 2 БМ

за обяд:
360 гр. домат - 1 1/2 БВ
240 гр. краставица - 1/2 БВ
112 гр. котидж - 2 БП
6 маслинки - 2 БМ

за следобеда:
380 гр. кисели краставички - 1 БВ
220 гр. мляко кисело 2% - 1 БП
без БМ
Ако имам грешка ще се радвам да ми кажете, винаги гледам да се придържам към тези неща за хапване освен салатката "снежанка" за първи път я правя за разнообразие.
Ще взема от утре да си променя броя на блоковете на 11 щом е по добре, само че ми се струва че през 2 часа трябва да се храня.
Искам да ви попитам за нахут, закупих си сух нахут, потърсих из нета рецепти и после аз да си ги преценя по зоната но не съм се решила, ако може някои съвети или рецепти ще съм ви благодарна.
Пожелавам лек и успешен ден :smdance:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 10:23 am

roshla написа:Снощи за вечеря 4 блока
ориз - 3 и 2/3 блока В (по 30 гр. за блок) - оризът е "червен" продукт, т.е. не се препоръчва употребата му, добре е да го замениш с овес или ечемик.
спанак - 1/3 блок В - 400 гр.
сирене - 4 блока П ( по 28 гр. за блок)
мазнини не съм добавила заради сиренето.
...................
за следобеда:
380 гр. кисели краставички - 1 БВ
220 гр. мляко кисело 2% - 1 БП - българското кисело мляко е смесен продукт 1БПВ, може да си разделяш спокойно бурканчето на 2 по 200 г. Още по-добре ще е да се ориентираш към кисело мляко 0,1%, за да можеш да добавяш полезни мазнини под формата на ядки или зехтин
без БМ


Здравей и успех отново в Зоната. За да има ефект, поне в началото се въздържай от продуктите в таблицата оцветени в оранжево и червено (особено червените). Червените въглехидрати задължително ще поддържат чувството ти на глад. А в Зоната глад не трябва да има. Разпредели си блоковете правилно. Тъпо е да изядеш 4 блока за вечеря, а да не си вземеш късната вечерна закуска. Тя е задължителна за поддържането на хормоналния баланс на организма. Можеш да си разпределиш храненията в повече от пет (за да са ти по-малки порциите и да си с по-малки интервали между храненията) за да не изпитваш глад. Но двете най-важни хранения за деня препоръчани от Бари Сиърс са сутрешната закуска и късната вечерна подкрепяща закуска.

Успех!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 10:44 am

Здравей Маня, благодаря за съветите, ще си разпределя по добре блоковете през деня и ще ви послушам за блока преди лягане. :bouquet:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 11:36 am

И да спомена още нещо, но моля да не се обидиш - ти си едра жена (поне както пише в първия ти пост :laugh1: ), което поне според мен със сигурност означава, че не трябва да си на по-малко от 10 блока, а най-добре на 11. Процесът на отслабване няма да е така интензивен както при 9 блока, но ще е много по-здравословен. Особено ако го съчетаеш и с приема на омега-3 мастни киселини (виж темата за Рибеното масло в сайта и форума), което при твоите обеми (сори :lol: ) е просто абсолютно наложително, за да може след време, дори когато по една или друга причина кръшнеш от Зоната, стопената телесна мазнина да не се възстановява и да няма йо-йо ефект.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 11:49 am

:) за килограмите споко, не ме обиждаш все пак се виждам в огледалото и да доста съм едра. Все едно съм две Аз, или две Рошлинки. :lol: (това е майтап от скоро при мен, защото съм един път от теглото си преди)
Блоковете ще ги увелича на 11, разбирам за това. Но това с маслото малко ми е Х. Защото си взех рибено масло предния път в зоната и имах чувството че се превръщам в пашкул, че от него дори трупам. Така си стой в хладилника и не съм го докосвала от тогава. Ще погледна пак за рибеното масло довечера по подробно. Благодаря :bouquet:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 11:54 am

Много е важно какво рибено масло си приемала и в какво количество. Последно в темата за рибеното масло Гого е дал линк към нещо наистина качествено, което си заслужава парите и е подобно на това, което предлага самия Бари Сиърс (но слава богу поне засега по-евтино) - фармацевтичен клас рибено масло.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 12:02 pm

http://static.framar.bg/thumbs/6/products/20140612092921omega-3-fortex-2-po-90.jpg?v=0.9333478561602533
това е маслото. Не знам дали е толкова качествено колкото това което имаш в предвид.
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 12:08 pm

Ами не, скъпа Рошла, това не става за Зоната. Това си е т.нар. "клас здравословни храни и добавки". За да приемеш минималната препоръчана от Бари доза от него трябва да изпиваш 9 капсули на ден. И със сигурност ще изпитваш дискомфорт от приема му. А и хич няма да ти е евтино. А да не говорим, ако имаш и някакъв здравословен проблем, който изисква по-големи дози.
За съжаление на българския пазар не се предлага фармацевтичен клас рибено масло - потвърдено от фармацевти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 12:17 pm

Знам си аз Мани, за това го спрях. Ще погледна в раздела за рибено масло какво е и как да си го поръчам. Благодаря ти :) :) :)
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 12:35 pm

Айде да се включа и аз, щото след 5 месеца съм вече дърт зонковец :laugh1:
Тоя ориз ще го готвиш само на мъжа си :lol: , и кви са тия кисели краставички :laugh4:
И хубаво е да ядем сурови зеленчуци и плодове, ама на тях само не се живее :lol:
Сега ще ти дам линк към моя блог
http://ozonka.blogspot.bg/
тук си качвам рецепти и каквото се сетя, а дневника на Маня е съкровищница от интересни и лесни рецепти, ама все не мога да го прегледам целия, че все не ми стига времето :refuse:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 1:31 pm

днес не мога де се фредя на компа :lol: затва пиша на пресекулки :laugh4:

направи ми впечатление сиренето май ти е пълномаслено, ако е така 28 гр за блак е малко, гледала съм етикетите на маджаров и олимпус пълномаслени, и излизат 43-46 гр за блок. съчетанието от малко сирене и ориз, те е оставило гладна. ориза можеш да го заместиш с овес, става още по вкусно, а и по зелено :chef1:
от този сайт си пазарувам брашно от овес и нахут и белен овес на зърна
http://www.titbg.com/category/1/dietichni-brashna.html

котиджа от къде си го копуваш, май и той е малко, по тази формула можеш да си смяташ по етикет сама , колко грама ти е блок, гледаш по етикета колко са протеините на 100 гр и смяташ
100/ протеините*7= 1 блок протеин
за въглехидратите е
100/въглехидрати*9= 1 блок въглехидрати

следобедната закуска също има грешка :bored1:
киселото мляко е смесен продукт, то е и протеин и въглехидрат, така че си яла 2 въглехидрата и един протеин, ето защо си гладна :)
киселото мляко става на протеин когато е цедено, варианта е или сама да си изцедиш, или да си купиш цедено на олимпус 0 процента мазнини, тогава един блок от него ти е 82 гр БП , Манчето ме светна , да е жива и здрава :lol:

с Маня се повтаряме ама , карай, по добре повече :laugh1:
рецепти с нахут много, и тук в сайта, и в дневника на Маня и в моя блог, дала съм ти линк по горе за него :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта