Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Дориана » Сря Яну 10, 2018 11:12 am

Маня, здравей. Да ти споделя, че днес в 08.00 часа закусих с омлет от едно яйце и 30 гр. сирене 2БП, 240 гр. домати и 1 мандарина 2БВ и в омлета сложих 2/3 ч. л зехтин 2БМ. 20-30 мин. преди закуска пих вода. В 10.20 усетих глад, пих вода, за да проверя да не е жажда, но не. Към 10.40 вече бях много гладна. Вече съм отчаяна не знам какво да правя с този глад. Мога ли да увелича блоковете и с колко?
Дориана
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Дек 18, 2017 12:29 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Дориана » Сря Яну 10, 2018 2:09 pm

Обядвах в 12.30 с 480 гр. домати и 1 мандарина 3БВ, 55 гр. пилешко месо и 1 яйце 3БП и 9 маслини 3БМ. Веднага след храненото ми стана тежко, но след около 30 м. вече съм гладна. За закуска следобяд съм приготвила 112 гр. извара 2БП, 6 бадема 2БМ и 80 гр. морков + 100 гр. ябълка 2БВ. Греша ли някъде?
Дориана
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Дек 18, 2017 12:29 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот zdravko » Нед Яну 14, 2018 7:26 pm

Здравейте! Моя въпрос е следния: понеже изобщо не обичам сурови ядки, според вас мога ли да ползвам по 3 ПЕЧЕНИ бадема за 1БМ, в таблицата на ббтийм гледам, че специално в мазнините няма особена разлика между печен и суров бадем, но все пак да питам? Или по 6 ПЕЧЕНИ фъстъка?
zdravko
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 09, 2018 9:35 am
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Julaya » Вто Яну 23, 2018 6:31 pm

Привет и от мен.

Преди няколко месеца се опитах да спазвам диетата на Зоната, но тогава след около седмица се отказах. Просто нямах нерви да смятам и да творя рецепти. От около 2 седмици се записах в нов спортен клуб и миналата събота ни изнесоха лекция на тема здравословно хранене и ни представиха зоновото хранене. Дори направиха клубно тестване на диетата в рамките на 66 дни. Даже си направихме и обща чат група, където споделяме рецепти и се мотивираме едни други. Затова сега съм решила да устискам и да си направя труда с изчисленията и готвенето и т.н.
И така вече втори ден се храня по зоновите стандарти. Изчетох сигурно 2/3 от сайта и голямо количество от форума, но имам следният въпрос.

Решила съм да направя питките с розмарин от сайта и да добавя сирене към тях за да изравня липсващите БП.
Това сирене което обичам има следните показатели на 100гр:
- протеини 12,7г
- въглехидрати - 1г
- мазнини - 4г

По формулата за изчисляване блоковете по етикет
1БП = (100/съдържание на протеини в 100 g)*7 или 700/съдържание на протеини в 100 g
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 g)*9 или 900/съдържание на въглехидрати в 100 g
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 g)*1,5 или 150/съдържание на мазнини в 100 g

излиза че:
1 БП: 55г
1 БВ: 900г
1 БМ: 37,5г

Защо се взима най-малкият резултат при изчисленията и се категоризира продукта в съответната категория?
Означава ли този резултат, че трябва да смятам сиренето към мазнините?

Много благодаря за помощта.
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

хранителни блокове

Мнениеот Владиславов » Сря Яну 24, 2018 8:50 am

Здравейте,понеже съм нов в зоната,бихте ли ми казали как да изчисля хранителните блокове.От теста излиза че са ми необходими 14 протеинови блока.Колко да са въглехидратните и мазнините? Има ли някъде сборник от рецепти за диетично хранене в зоната? Благодаря Ви предварително!
Владиславов
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 12:24 am
Мъж

Re: хранителни блокове

Мнениеот Julaya » Сря Яну 24, 2018 12:26 pm

Здравей, най-лесно ще е ако прочетеш началото в Дневника на Гого - виж в частта на форума, където са публикувани дневниците. Супер информативно като за начинаещи. Там ще намериш и отговор на твоите въпроси.
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

Re: хранителни блокове

Мнениеот Владиславов » Сря Яну 24, 2018 2:25 pm

Не можах да открия " Дневника на Гого". На коя страница е? Да не би да е изтрит?
Владиславов
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 12:24 am
Мъж

Re: хранителни блокове

Мнениеот Julaya » Сря Яну 24, 2018 3:23 pm

Когато си в началната страница на форума, ще видиш форума наречен "Дневници в Зоната". Като кликнеш на него ще ти се отвори нова страница с всички дневници. Този на Гого е най-отгоре. Нарича се "Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия "

За съжаление не знам как да вкарам линк в поста, за да отидеш директно там.

Успех.
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Сря Яну 24, 2018 5:50 pm

Сирената - меки и твърди се отнасят към протеините. Просто има обезмаслени, нискомаслени и пълномаслени. Когато се ползват пълномаслени, не се добавят мазнини.
При изчисляане по етикет се тръгва от това дали продуктът е от животински произход - т.е. протени, от растителен - въглехидрати. Важен е основния макроунтриент, и след това се гледат и мазнините. Смесени продукти са прясното и киселото мляко и някои соеви продукти.
Семената и ядките и произведените от тях продукти са мазнини.
Мазнини се съдържат и в протеините, и във въглехидратите.
Протеини се съдържат и във въглехидратите, и в източничите на мазнини.
Блоковете в Зоната са определени така, че се водим от основния макронутриент, като се пренебрегват другите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: хранителни блокове

Мнениеот Маня » Сря Яну 24, 2018 5:52 pm

Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Julaya » Чет Яну 25, 2018 10:12 am

Маня написа:Сирената - меки и твърди се отнасят към протеините. Просто има обезмаслени, нискомаслени и пълномаслени. Когато се ползват пълномаслени, не се добавят мазнини.
При изчисляане по етикет се тръгва от това дали продуктът е от животински произход - т.е. протени, от растителен - въглехидрати. Важен е основния макроунтриент, и след това се гледат и мазнините. Смесени продукти са прясното и киселото мляко и някои соеви продукти.
Семената и ядките и произведените от тях продукти са мазнини.
Мазнини се съдържат и в протеините, и във въглехидратите.
Протеини се съдържат и във въглехидратите, и в източничите на мазнини.
Блоковете в Зоната са определени така, че се водим от основния макронутриент, като се пренебрегват другите.



Много благодаря за разяснението! :bouquet:
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот zory_dimitrova » Чет Яну 25, 2018 3:34 pm

Здравейте!
Зоната подходяща ли е за кърмещи дами? Тъй като за други режими съм чела, че извеждат токсини от организма чрез кърмата. Как стои въпроса при Зоната?
zory_dimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 4:08 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Чет Яну 25, 2018 4:25 pm

zory_dimitrova написа:Здравейте!
Зоната подходяща ли е за кърмещи дами? Тъй като за други режими съм чела, че извеждат токсини от организма чрез кърмата. Как стои въпроса при Зоната?


Може да прочетете този раздел от форума - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=111
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот zory_dimitrova » Пет Яну 26, 2018 4:23 pm

Маня написа:
zory_dimitrova написа:Здравейте!
Зоната подходяща ли е за кърмещи дами? Тъй като за други режими съм чела, че извеждат токсини от организма чрез кърмата. Как стои въпроса при Зоната?


Може да прочетете този раздел от форума - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=111


Благодаря!
zory_dimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 4:08 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот sunrise » Съб Фев 03, 2018 4:29 pm

Да споделя и аз отново моите терзания в зоната, като една кърмеща мама. Периодите с добър тонус се редуват с пълен упадък. Не мога да разбера, защо се получават така нещата, но не се предавам. Днес, след няколко дни влошено самочувствие реших да опитам с намаляване на въглехидратните блокове, като започнах от следобедната закуска. И така менюто ми за днес е:
Закуска:3 пвм в 7.00 ч
Белтък- 1 1/2 п
Извара обезмаслени 1 1/2 п
Лук - 2/3 в
Чушки червени и зелени- 1/2 в
Тиквички-1/2 в
Селъри-1/3 в
Домати от буркан-1 в
Авокадо олио-3 м
Зехтин-3 м
Айсберг-1 листо, магданоз, риган, босилек
От изварата, белтъка, Лука, тиквичката и чушките заедно с маслото от авокадото забъркан едни бъркани яйца на тигана. А от домата, селърито и айсберга с подправките-едно смути.
Задържа ме до обяда без проблем.
Обяд - 3 пвм в 11.15 ч
Телешко задушено на тиган-3 п
Авокадово олио-3 м
Зеленчуци на грил:
Брюкселско зеле-2/3 в
Тиквичка-1/3 в
Лук-1/2 в
Чушка-1/2 в
Ябълка-1 в за десерт
3 часа след това усетих, че направо ще полудея от глад и побързах със следобедната закуска, но добавих един блок допълнително:
Дом. Цедено мляко от Маджаров-3 п
Патладжан на фурна-1 в
Домати чери-1 в
Зехтин-2 м
Орехи-2 м
Тахан от лешник-2 м
Тук въглехидратите са с 1 блок по-малко. Да видим какво ще се получи
Междувременно изпити около 2,5 л вода и 1 л чай до момента. Често ходене до тоалетната..
Имам почти постоянно главоболие и лош тонус, особенно последните няколко дни. А как ми липсва тази енергия, която ми е толкова необходима сега.... няма да се предавам и ще направя пустата хормонална настройка.
sunrise
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 25, 2016 10:47 pm

Re: хранителни блокове

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 04, 2018 2:02 am

Владиславов написа:Здравейте,понеже съм нов в зоната,бихте ли ми казали как да изчисля хранителните блокове.От теста излиза че са ми необходими 14 протеинови блока.Колко да са въглехидратните и мазнините? Има ли някъде сборник от рецепти за диетично хранене в зоната? Благодаря Ви предварително!


Цялата информация за зоната е тук в този сайт. Линка се намира и най-горе тук в този форум. Т.т целия този форум се намира в сайта, за зоната ;)

:arrow: Начална страница
:arrow: Как да си изчислиш блоковете за деня
:arrow: Да си отговориш какво е Зонов блок
:arrow: Как да влезеш в Зоната
:arrow: Да си готвиш по рецепти в Зоната

И още много, много информация за този въшебен режим в сайта. Има купища неща за четене, които ще отговорят на всичките ти въпроси :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron