Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Ное 13, 2013 9:40 pm

titand преди всичко ди изчисли по колко блока на ден ще приемаш в сайта го има въпросния калкулатор, както Хипо ти е писала води се по таблицата. Така можеш да си направиш рецепта,но картофите ги избягвай,ориза също. Вместо ориз хапвай овес!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Ное 14, 2013 10:53 am

titand написа:то човек трябва да си наеме готвач за да му приготвя храна ,ако може някой да ми обясни всичко за блоковете и за всичко ще му бъда много задължен и аз много искам да започна ,моля помогнете,защо ми се вижда всичко много сложно не знам

Здравей,
Чак пък готвач да си наемаш.... :lol: ще ти излезе много нерентабилно :laugh1:
Има рецепти тук http://www.vzonata.com/recepti/
Относно блоковете прочети http://www.vzonata.com/vlez-v-zonata/
Въобще няма да е лошо да прочетеш основно всички теми написани тук, много са полезни, разбираемо е написано и всичко ще ти се изясни.
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот чичо Чарли » Чет Ное 14, 2013 11:30 am

Здравейте и от мен на всички във форума!
След като преминах една прословута 90-дневна диета , макар и успешна, но за мене противоречива ,се запознах в общи линии и със Зоната. Още не мога да кажа, че напълно са ми ясни нещата, но нали сме тук да си помагаме :) Искам да попитам на този етап: някой може ли да каже пиенето на сода бикарбонат как ще се отрази на това, ако си в Зоната. Предполагам , че на повечето Ви е известен метода на д-р Тулио Симончини да лекува рак с натриев бикарбонат. Надявам се Пипилота да се включи тук с мнение. Благодаря!
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Ное 14, 2013 3:29 pm

чичо Чарли добре дошъл на борда :hug: Относно содата...няма как да се включа, защото не знам отговора, и не знам Бари Сиърс да е споменавал нещо в книгите си за Сода бикарбонат :doNotKnow: (може и да съм проуснала някъде из книгите, но наистина нямам спомен)

Иначе ако те интересува повече за ролята на зоната, и раковите заболявания, в книгата ЗОНАТА 14та глава е озаглавена "Ракът и Зоната". Мисля, че там ще можеш да намериш информация. Но за да ти стане по-ясно за каво говори Сиърс, може би ще трябва да започнеш да четеш от началото.
И другото нещо, което може да ти е от полза е да погледнеш статията за Арахидоновата киселина От там ще разбереш от къде идват повечето такива страшни заболявания, и къде е основната причина :hug:

Успех със зоната, и се радвам, че си загърбил такива глупави диети като 90 дневната, които са без никакво медицинско логично обяснение какво се случва в тялото ти... :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот чичо Чарли » Чет Ное 14, 2013 4:48 pm

Благодаря за експресното включване на Пипилота. :bouquet: Май наистина ще ми трябва време да се поровя из трудовете на Бари Сиърс. Същевременно събирам инфо и за содата. В крайна сметка тя повлиява на PH-то. Нали и заради това се ползва озонираната вода. Тук във форума имаше май такава тема. Но тъй като съм съвсем от скоро и не съм изчел всичко няма да бързам с въпросите. До скоро!
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Ное 14, 2013 7:56 pm

чичо Чарли Този разговор може би е по-скоро за темата Здравето в Зоната, защото явно това което те насочило към Зоната е здравословен проблем.

Относно РНто на водата- чела съм че всички раково болни са с много ниско РН, т.е с киселинно. И че това е благобриятна среда за зазвитието му. А Алкалната вода в организма и става алкална среда, което пречи на рака. Има изключително много информация из нета за алкалната вода, или йонизираната вода, или живата вода.. все същото. Ако имаш възможност, не пропускай да се сдобиеш с подобна машина.Иначе темата за алкалната вода е ТУК
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот чичо Чарли » Пет Ное 15, 2013 9:25 am

Привет Пипилота, от зоната се заинтересувах съвсем случайно, като реших да сваля няколко кила и исках да разбера как Руслан Мъйнов свали от себе си толкова много. И така. Видя ми се доста сложно и изпробвах 90 дневната диета. И тъй като реших , че тя изобщо не е здравословна, сега ще се опитам да вляза в Зоната. Да пази Господ все още нямам сериозен здравословен проблем, но около мене имам близки - все някой с някакъв сериозен проблем . Баща ми си отиде от рак.... та все гледам да се вземат някакви мерки против тая коварна болест. Та затова имах питане за содата. С апарат за озониране на водата на тоя етап просто не мога и да помисля.Сега още един въпрос относно тази тема: може ли някъде да намеря примерно меню за няколко дни, защото се затруднявам да си изготвя такова и ако на някое от храненията не успея точно да съчетая блоковете - проблем ли е? От това се притеснявам най-много. Защото като не успявам да ги нагодя тия блокове, все ще съм "вън от чадъра" както се казва. :laugh3:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Poppy » Нед Ное 17, 2013 9:29 am

Чичо Чарли,
Прочети детайлно първо дневника на Гого - viewtopic.php?f=11&t=58
Изчисли колко блока трябва да приемаш и как ще ги разпределиш. Ако имаш нужда от помощ - питай.

В раздела "Дневници в Зоната" повечето хора имат дневници и там, поне в началото пишат какво ядат, т.е. има примерни менюта. Давам ти пример:
viewtopic.php?f=11&t=60&start=16

Направи си и ти дневник и публикувай един ден предварително какво смяташ да ядеш на следващия ден, ние ще помагаме. Всеки яде различно количество храна, според блоковете, които му се полагат на ден. Хубаво е ти да си съставиш сам менюто, за да разбереш принципа, на който трябва да се храниш. В началото всички бъркат и това не трябва да те притеснявам. Моят съвет е първата седмица поне да планираш 1 ден предварително. Много скоро ще знаеш много добре какво и как да ядеш. Лесно е! Успех :bouquet:
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот happy335 » Нед Ное 17, 2013 7:41 pm

Здравейте!
Искам да попитам какво мислите за млечната салата и тя ли е като млякото 1Б 1В?
happy335
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Окт 17, 2013 1:43 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот dani079 » Пон Ное 18, 2013 1:43 am

Здравейте :wave: и от мен ,аз съм Дани ,утре за трети път ще влизам в зоната ,всичките ми опити са общо 12 дена :))) леко ми е неудобно ,но това е положението , последното ми излизане от зоната беше заради независещи от мен обстоятелства и сега се надявам да няма такова прекъсване, че има доста за сваляне.Заредила съм хладилника ,фруктиерата ...сложих кантарчето да се зарежда ,абе въобще се подготвям за голяма работа да видим какви ще ги свърша ,от утре съм зонова ...хайде стискайте ми палци!!! :wave:
Аватар
dani079
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 11:31 am
varna

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Ное 18, 2013 2:34 am

dani079 :hug: :bigsm22: Добре си дошла на борда :hug: От кога те чакам ако знаеш :rheart: Сега въпросът е да започнеш да влизаш тук все по-често, да пишеш малко по-често с какво си съгрешила, и какво си яла, а ние ще ти даваме сили и стимул да не се отклоняваш от правия път. И като за начало, специално за теб е за предпочитане да си отвориш дневник, в който да ни разкажеш с колко килограма започваш, и какво те накара да влезеш в Зоната, здравословно състояние и т.н :) Повярвай ми, няма по-голям стимул от това, да пишеш седмица след седмица с колко кила си се смалила. Хайде давай смело, ние сме с теб :hug: :rose-2:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Ное 18, 2013 9:22 am

happy335 написа:Здравейте!
Искам да попитам какво мислите за млечната салата и тя ли е като млякото 1Б 1В?

Здравей,
Млечната салата можеш да си я изчислиш по етикет. Разбира се, че не е 1БВ + 1БП, в нея освен мляко има и други съставки - краставици, орехи...
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Karrita » Пон Ное 18, 2013 9:24 am

Здравей dani079 и добре дошла :text-welcomeconfetti:
Сигурна съм, че с малко повече усърдие и воля ще успееш.
Стискам палци! :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Ное 18, 2013 9:25 am

happy335 написа:Здравейте!
Искам да попитам какво мислите за млечната салата и тя ли е като млякото 1Б 1В?


Хепи,
Това един продукт какво е се определя от съдържанието му - колко протеини, въглехидрати и мазнини има на х грама от продукта. След като се изнесоха данни, че например в телешки салам няма телешко месо :wow: то какво да ти кажа за млечната салата :laugh4: Най-добре е да се изчисли по етикет ако са благоволили да дадат данни за това. Формулите съм ги дал в моя дневник - viewtopic.php?f=11&t=58. Накратко всичко се свежда до:
"
1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

От съдържанието на въглехидратите трябва да се извадят фибрите. В по старите таблици на д-р Сиърс фибрите не са били изваждани от въглехидратите и съответно количеството за блок е различно. Така че внимавайте какви таблици за хранителните блокове използвате. Аз ползвам таблицата от сайта(http://www.vzonata.com/Tablica.htm). Пипи я поддържа в актуално състояние, а освен това е преизчислила и много от продуктите, които д-р Сиърс не е дал в грамове. Имайте също в предвид, че протеините в растителните култури не се усвояват и затова не трябва да влизат в сметката.Тук http://www.bb-team.org/hrani може да се види съдържанието на много продукти.
"
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Ное 18, 2013 9:41 am

dani079 написа:Здравейте :wave: и от мен ,аз съм Дани ,утре за трети път ще влизам в зоната ,всичките ми опити са общо 12 дена :))) леко ми е неудобно ,но това е положението , последното ми излизане от зоната беше заради независещи от мен обстоятелства и сега се надявам да няма такова прекъсване, че има доста за сваляне.Заредила съм хладилника ,фруктиерата ...сложих кантарчето да се зарежда ,абе въобще се подготвям за голяма работа да видим какви ще ги свърша ,от утре съм зонова ...хайде стискайте ми палци!!! :wave:


Дани, добре дошла и от мен :bouquet:
Гледай на Зоната не като на диета за отслабване, а като начин на хранене, който ще спомогне да постигнеш оптимално здраве. За мен е погрешно принизяването на зоновото хранене само и единствено до едното отслабване.
Ако имаш време хвърли едно око на моя дневник -http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58

Опитал съм се да напиша :typing: както първите ми стъпки в Зоната, така и моите малки открития и достижения в нея.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот чичо Чарли » Пон Ное 18, 2013 1:41 pm

Poppy написа:Чичо Чарли,
Прочети детайлно първо дневника на Гого - viewtopic.php?f=11&t=58
Изчисли колко блока трябва да приемаш и как ще ги разпределиш. Ако имаш нужда от помощ - питай.

В раздела "Дневници в Зоната" повечето хора имат дневници и там, поне в началото пишат какво ядат, т.е. има примерни менюта. Давам ти пример:
viewtopic.php?f=11&t=60&start=16

Направи си и ти дневник и публикувай един ден предварително какво смяташ да ядеш на следващия ден, ние ще помагаме. Всеки яде различно количество храна, според блоковете, които му се полагат на ден. Хубаво е ти да си съставиш сам менюто, за да разбереш принципа, на който трябва да се храниш. В началото всички бъркат и това не трябва да те притеснявам. Моят съвет е първата седмица поне да планираш 1 ден предварително. Много скоро ще знаеш много добре какво и как да ядеш. Лесно е! Успех :bouquet:

"Poppy" благодаря за съвета. Ще погледна още сега дневника на Гого. Но честно казано хора, взех да се отчайвам. То е доста трудно да се спазват интервалите между храненията, обърквам се в смятане на грамажи и кои храни са благоприятни и кои не, Вървя непрекъснато с таблицата у нас и смятам........изобщо.....трудна работа. Не знам как се справят примерно касиерките в големите супермаркети. Там не можеш да пиеш по 2 л. вода и да не търчиш на тоалетна през половин час. Междинни закуски- просто забрави.... Аз примерно не мога и последната закуска да спазя, понякога заспивам в 21,30ч. :( А ако не се спазват интервалите, нали не съм в зоната??? Не съм се отказал напълно да продължа , но ми е трудно :(
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron