Витамини, билки и други добавки в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 06, 2013 6:44 am

Необходимо ли е да приемаме витамини, минерали, протеини на прах и други хранителни добавки, когато се храним в Зоната ? Витамините и минералите са идеален начин да си подсигурим така необходимите ни микроелементи. Храненето в Зоната ( където се консумират предимно бедни на мазнини протеини, плодове и зеленчуци) ни снабдява с много повече витамини и минерали, отколкото обикновения за съвременния човек начин на хранене.

Това е така, ако се храним с качествени плодове и зеленчуци. За съжаление обаче, в днешни времена това е почти невъзможно, защото недостигът на съществени микроелементи в храната е много по-голям, отколкото преди 50 години. В допълнение, добавки като витамин Е например са почти задължителни, защото това е витамин, който много трудно можем да си набавим чрез храната.

Протеините на прах също са удобна добавка за много от хората, спазващи Зоната. На повечето им писва да ядат месо сутрин, обед и вечер, други са вегетарианци, трети се притесняват от наблъсканите с хормони меса, четвърти искат да си балансират десерта по някакъв начин, и т.н. И в случая, протеинът на прах е чудесен начин за постигането на хормонално равновесие в Зоната. А ето какво казва и Бари Сиърс "Когато споменавам „протеини", не искам да кажа, че трябва да консумирате повече месо. За мен е безразлично дали ги приемате във вид на протеинов прах, парче пуешко или тофу"

Тази тема е идеалното местенце, където можем да дискутираме всичко, свързано с различните хранителни добавки. От къде да се снабдим с тях, нужни ли са ни в определени периоди, кои марки да предпочетем, как ни влияят, как са ни помогнали и т.н.
:bigsm21:

Изображение
Последна промяна Pipilota на Пон Юли 01, 2013 3:21 am, променена общо 2 пъти
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Витамини, билки и други добавки в Зоната

Зоната
 

Re: Витамини, билки, и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 06, 2013 7:10 am

Tan Zaso измествам въпроса ти тук, защото е по темата :done: :

"В тази връзка имаш ли опит с прием на протеин/като източник на белтъчини/, и ако имаш кои марки предпочиташ?"

Относно протеина, рядко го използвам, но го използвам :) В къщи винаги има по един-два огромни буркана с протеин :) Използвам го най вече заради дъщеря ми, която е на 13 г и гледам да й балансирам яденетата без да се усети, защото тя месо не яде, т.е ако я питаш- тя не яде месо, ама иначе нагъва салам, луканки и кренвирши :laugh1: Смешно е, но истината е, че не кусва месо в ядене :), и не мога да си го обесня. И повечето пъти, като посегне към нещо сладко (нормално за всички деца и полу-деца :) ) и я гоня с чашата протеинов шейк. И често сутрин яде корнфлейкс :oh: , и аз естесвено веднага слагам в млякото протеин и се успокоявам :) А и мен ако ми се случи да ме напдне лакомията, протеинът ми е спасението. А мъжо го използва най-често, особено след тренировки, с някакъв плод или зеленчук.

Протеинът, които ползваме в къщи е суроватъчен протеин (whey protein). Бари Сиърс препоръчва и соевия, но с това ГМО... :oh: , както ти казах не смея да рискувам със здравето си, и по тази причина не съм го пробвала, освен ако не намеря кякой органик производител.

Нещото което не съм сигурна за протеините е, дали могат да минават през топлинна обработка, защото съм срещала различна информация из нета. Дали има специални протеини за готвене, или няма значение. Последно с мъжо направихме едно по дълго претърсване из нета, и всъщност почти всички казват, че може да се готви и да се пече без проблем. Така че смятам в най-скоро време да го изпробвам в някоя рецептичка за мъфини или кексче, което да ни подслади живота в Зоната :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 27, 2013 3:39 am

И така, да продължим разговора за витамините, който беше подхванат в другата тема:) и да отговоря на kaliopa_sve

Относно витамините- Аз казам, че не приемам думата "ФАКТ" относно това дали витамините се усвояват или не преди или след храна. Ако наистина е факт, би трябвало да са подкрепени с научно обосновани доказателства, и да се приема наистина като доказан факт. И първо не ми е ясно как да разбирам думата "усвояване на витамините"? Да разбирам ли, че когато ям плодовете преди хранене, тогава витамините ще си отидат по местата, а ако ги изям по време, или след хранене, къде ще отидат тези витамини? Ще ми минат през червото и директно ще ги изпикая ли :laugh3: Също и какво означава, че зоната усвоява само целулозата? Кой знае повече за Зоната от Сиърс, за да направи такова смело твърдение? Каквото и да е твърдението, 100% ще има намесени айаказаноиди в цялата ситуация, и ще му е трудно да обори Сиърс. Все пак ще се радвам да ни разясниш този интересен въпрос:) Както казах, винаги се радвам на нова полезна информация, стига да е вярна.


Аз не съм доктор, просто споделям какво съм научила или разбрала от Сиърс по въпроса. И ще се опитам само да ти нахвърля по опростен начин аз какво съм разбрала.
Витамините си влизат в действие, когато попаднат в благоприятната им за тях среда. Какво означава това- че витамините биват мастно-разтворими (които за да се усвоят, в храната трябва да има мазнини), повърхностно-активни (които не са класически витамини, а фитохимикали,познати като полифеноли), и водоразтворими (които стимулират кръвообразуването, които участват в обмяната на въглехидратите и протеините, важни са за зрението,за растежа на кожата и т.н.), и всеки витамин си има своя отделна работа за вършене, като всеки един самостоятелно няма особената сила да помага на организма, и за това трябва да работят в екип. Един може да се промъква през мазнините, после да подаде на другия, който вирее във водна среда, от там той да предаде "съобщението" на трети, който е на повърхноста и така... опитвам се да ти го кажа малко като на приказка, за да е по лесно за разбиране. И специално Зоната осигурява на витамините идеалната среда за работа в екип, като предоставя на всеки вид витамин да вирее в желаната от него среда.
В допълнение, витамините се задържат в кръват само до няколко часа, (за разлика от рибеното масло, което стои с дни), и Зоната е място, където се храним по 5 пъти на ден, с доста плодове и зеленчуци, т.е постоянно се зареждаме с витамини, готови за действие.

Например какво става, когато се храним "нормално" т,е с повече въглехидрати и прием на много Омега-6? Например витамин С в по-големи количества (без значение дали е преди, по време, или след хранене) спомага за образуването на мощните про-възпалителни айкозаноиди, които пък се образуват от омега-6 мастните киселини.Това означава, че комбинацията от високи нива на витамин С и омега-6 (от неправилно хранене) може да бъде направо опасно. Научно доказано е, че когато драстично се намали количеството на Омега-6, (арахидоновата киселина) смъртността от сърдечно-съдови заболявания намалява до 70%, което пак води до основата на Зоната- контролът върху Аказаноидите!


Доста витамини са анти оксиданти. А какво е анти оксидант? От оксид-което значи окислител, и демек анти окислители. Задачата им е да попречат на свободните радикали да окислят мастните киселини, защото веднъж окислени, не могат да се превърнат в "добри Айказаноди", което също води към най-голямата сила на Сиърс-изучаването на липидите.

(учените занимаващи се с липидите са "световен дефицит", и никой няма желание да работи с подобни миризливи, лепкави и трудни за работа липиди)

Не смятам да влизам в подробности, за да става дълъг и досаден пост, но обещавам да ви предоставя синтезирана информация от Сиърс в статия, която да поместим в сайта.

kaliopa_sve Това бе моята, "кратка" гледна точка. Ще се радвам да чуя и твоето мнение за витамините, и как да ги усвояваме. Тук не става въпрос за спорове, а да сме си полезни един на друг кой с каквото може, и да научаваме все нови и нови неща. Аз лично научих доста неща от членовете в този форум, за което благодаря.

Както казах, ще ми е особено интересно, а предполагам и на другите също, да ни обясниш защо Зоната усвоява само целулозата, и по какъв начин. Защото да си призная, аз не знам кой знае колко то Сиърс за целулозата, освен че забавя навлизането на въглехидратите в кръвта. И ако не сме в Зоната, усвояваме ли целулозата? т.е има ли значение дали сме в Зоната или не? И изобщо ме хвързи в дълбок размисъл, и ми изплуваха хиляди въпроси :) Ще се радвам много да ни просветиш и в тази насока :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Чет Юни 27, 2013 3:45 pm

когато плодовете се вземат след хранене те ферментират и от тях се използва целулозата им и те служат като баласт за избутване на храната,,,ти сама каза 4е витамините се усвояват в подходяща среда,,,,ама взети след храна те не са в подходяща среда и се усвоява само целулозата им,,,,не съм казала 4е зоната усвоява само целулоза,,,казах 4е заради на4ина на хранене в зоната, от плодоете усвояваме само целулозата.и понеже плодовете са антиоксиданти ти задавам вапроса как ще се борят със свободните радикали след като влизат последни след вси4ки протеини, въглвхидрати и мазнини,които произвеждат това за което са предназна4ени, и няма кой да им пре4и,понеже оксидантите още си стоят в 4инията ни,,,,знам 4е няма друг на4ин на хранене с подобен баланс на протеини жъглехидрати и мазнини,но по жъпроса за житамините жсе осхте търся компромисен вариянт и два пъти ж седмицата ям плодове прди хранене,,,,засхтото както ти усещаш,, инсулиновото гадно,,аз усещам как кожата крещи,,житамини,,и си променя цвета.доста усилия ми костваше да пиша тук без да видя разбиране и като 4ели сам виновна 4е обидих бари с жъпроса си за витамините.ще си излизам два пъти от зоната,може и да не е толкова лошо колкото са кулинарните издевателства в по4ивните от зоната дни на руслан маинов :laugh1:
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Чет Юни 27, 2013 4:06 pm

Една ябълка притежава същите калории приемана преди, по време или след хранене, но се смила много по-лесно на празен стомах. Когато влезе в храносмилателната ни система след друга храна, престоява повече време в чревния тракт и предизвиква ферментация. Този процес от своя страна произвежда алкохоли, които са и висококалорични и увеличават нивото на приетите като цяло калории респективно и инсулина. Оттам храносмилането се забавя, на стомаха започва да му тежи и някои от витамините се „развалят" в процеса на ферментация http://www.vitaminasport.bg/news/chrane ... odove.html.
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 27, 2013 5:03 pm

kaliopa_sve написа:Една ябълка притежава същите калории приемана преди, по време или след хранене, но се смила много по-лесно на празен стомах. Когато влезе в храносмилателната ни система след друга храна, престоява повече време в чревния тракт и предизвиква ферментация. Този процес от своя страна произвежда алкохоли, които са и висококалорични и увеличават нивото на приетите като цяло калории респективно и инсулина. Оттам храносмилането се забавя, на стомаха започва да му тежи и някои от витамините се „развалят" в процеса на ферментация http://www.vitaminasport.bg/news/chrane ... odove.html.

Хубава статия :) И както обичам да казвам, всеки може да напише каквото си иска в нета, както и всякакви други статии често са поводи за спорове в различни форуми:) Разликата е, че аз посочвам източника, от къде е взета информацията, и кой твърди казаното. В твоя източник не виждам от къде е взета информацията.
И това което винаги ми е правило впечатление- при много изказвания и твърдениа на доктори, е че се набляга на едно определено нещо- в случая само ферментацията. Както казва Бари Сиърс, грешката на повечето доктори е, че се взират само в едно дърво, вместо да погледнат цялата гора.

При приемането първо само на плодове, или само на протеини или всичко по отделно къде остават другите процеси в организма, които се случват в същото време с ферментацията- къде остава инсулина, какво прави глюкагона в това време, светкавичното действиена аказаноидите и т.н - да не би всички тия хормони да чакат да мине ферментацията, за да почнат тогава да действат, да рушат и да поправят?
Това ми напомни и другото нещо, което ни Съветва Сиърс- да започваме първо с протеините, защото глюкагонът е този който укротява инсулина. А какво става ако първо се бомбандираме с въглехидрати, и след час например си изядем останалото.. пълна хормонална буря може би:) АКо се замисля сега - кой може да нанесе по-големи щети на тялото- повишеният инсулин, и някаква ферментация :done:

А да не тръгна да разсъждавам за омега-6 в храната, за комбинацията от неправилните пропорци и т.н. + да го комбинирам само с въглехидрати преди хранене... :oh: За това не искам и да се впускам в разсъждения :)

Казвам ти, аз се уморих, не ми се пише вече,не искам да те убеждавам в каквото и да е. Аз знам това, което ми е достатъчно за да се чувствам прекрасно, стомаха ми не е ферментирал, айказаноидите ми са под контрол, инсулина съм го сложила на място, и т.н. Доказала съм го върху себе си в период на повече от две години. Ако ще и 100 доктора да дойдат, и да ми кажат, че ще ми ферментира и мозъка, няма да им обърна внимание. Фактите в моето тяло са най-голямото ми доказтелство.

Ако ти си преценила, че за теб е по-добър другия вариант, не виждам какъв е проблема. И мисля, че е много тъпо да се опитваме да си променяме гледните точки. Всеки има свобода на мислене и действие :) Това е от мен. Аз се придържам към информацията от Сиърс, защото спазвам именно неговия режим.

Все пак, ако имаш време, бих те посъветвала да прочетеш по-внимателно всичките му книги. Повярвай ми, много от нещата ще ти се изяснят. Защото другия вариант е да седя тук с месеци и да се скъсам да пиша и да преразказвам книгите му :oh: -т.е да снасям инфото на готово.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Eskarina » Пет Юни 28, 2013 2:00 pm

Здравейте
Надявах се као изчета темата, да намеря отговор на въпроса дали харнителните добавки, които задължително трябва да пием, се съчетават с Зоната. Ако го има публикувано някъде другате, моля насочете ме. Мен лично ме интересува приема на ленено масло, защото трябва да пия такова. Ако можете да ми препоръчате, ще бъде благодарна.
Аз от няколко месеца пия гъби - Hericium, Coriopulis, Matake, Shitake , Kordiceps, и още няколко.
Освен това пия Биозин 2 х 1, пробиотици и сега смятам да започвам и NAC.
Някой може ли да коментира как тези добавки си взаимодействат със Зоната?
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 28, 2013 2:44 pm

Eskarina това може да е разковничето.... защо зоната не ти действа както трябва... Ако не са ти предписани от лекар, бих ти препоръчала да ги спреш временно, поне за месец, и да останеш само на зоната , ленено семе/масло, и евентуално витамини. Всичките тези неща които ползваш определено имат пряко или косвено влияние върху хормоналната ти система
А аз се чудех как може да не ти действа зоната, и кое правиш грешно... :oh:
Просто с тия шепи добавки които взимаш, по-добре е да не си губиш времето, и да се мъчиш да си в зоната. Защото много голям е процента да не се получи нищо. Или едното или другото, иначе сперед мен нищо не правиш :hug:

Лененото масло ти е мазнина, има го в таблицата, можеш да си го взимаш на всяко основно хранене ако искаш.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Eskarina » Пет Юни 28, 2013 4:01 pm

pipilota, трябва да ги вземам. Имам заболявания, които се повлияват от тях. Така че не мога да ги спра, поне засега.
Но ще продължа със Зоната - така и така съм опитно зайче :) Поне после ще мога да докладвам как се случват нещата в Зоната при приемането на тези добавки. :angel:
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Пет Юни 28, 2013 5:56 pm

пипи,4ети пв4е и пиши по малко.не съм казала 4е трябва да се вземат плодовете преди ядене когато си в зоната.казах ти 4е просто не им ползваме витамините,,,,,,,,това е.вси4ки масни витамини се задържат в организма по дълго и затова с тях не трявба да се прекалява.но ако си седиш в зоната ниама как да прекалиш с витамините,,,,просто защото не ги приемаш.трябва да пиеш витамини изкуствени.....маи на тебе и на мажо то се белеха кожите на краката заради липса на витамини,,,,,ще намеря каде беше писано ако не е изтрито ве4е.така 4е виждам как на всеки въпрос отговаряш едно и също....бари така и онака....ако искаш поразсаждавай сама ей така от разнообразие.
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 28, 2013 9:02 pm

:lol: kaliopa_sve, щом смяташ, че не си набавяме витамините от Зоната, така да бъде :) Никой не иска да ти промени мнението, нито ти ще промениш моето :) Ама аз така и не разбрах от теб ЗАЩО не използваме витамините, когато сме в зоната? Много ми се иска да ни разкажеш ЗАЩО? като например " защото еди кой си хормон, пречи на един кой си друг по-мощен хормон-айказаноид, който пък активира производство на арахидонова киселина и т.н.." нещо такова логично, както бари сиърс го разяснява.... аз лично не мога да ти отговоря така подробно, като него :) Но щом ти твърдиш, че е така, защо не искаш да ни разясниш? Освен разбира се, ако не се е пръкнал някой, който знае повече за зоната от Сиърс, и от него да излязла подобна инфирмация, свързана със Зоната :laugh3:

И винаги ти отговарям "..бари така и онака....", защото говорим за Зоната, която е на Бари, и този който може да ти го обясни най-добре е самия той, който твърди, че когато сме в зоната, НЕ са ни необходими дпълнителни витамини под формата на добавки, единствения проблем е, че трябва да се стараем да ядем качествени плодове и зеленчуци, т.е натурални (органик), в които има истински витамини! Като го намеря в коя от всичките му книги беше това, ще ти го цитирам дословно, и ще ти кажа на коя страница се намира. Всъщност, можеш да хвърлиш един поглед на въпроси и отговори, въпрос № 17, който съм го намерила в книгите на Барито. Аз ти казах много подробно моята гледна точка, и какво казва той.

Отделих доста време в писане, за да ти обърна внимание, и мислех че може да ти е полезна малко допълнителна информация. Но никъде не чух твоята гледна точка, ако разсъждаваме за Зоната, създадена от Сиърс :), а само за някаква ферментация.
Отделно, за предозирането на витамин С ти твърдиш, че:
kaliopa_sve написа:.....витамин ,,C,, даже и предозирани не са опасни защото излишъка се изхвърля с орината. именно за това когато сме болни можем да пием витамин ,,C,, в големи дози, организма си запазва нужното коли4ество и излишъка се изхвърля...
, докато Бари Сиърс казва точно обратното (ако си обърнала внимание разбира се на подробния по-назад отговор.

А относно беленето на кожата-нека да ти уточня- мъжа ми от както е на тоя свят, вече 46 години за първи и единствен път в живота му се случи нещо подобно, за около една седмица през целия му живот, баш в зимния период, мисля че беше март месец. Стъпалата му започнаха да се белят. Напълно нормално в края на зимата тялото ти да почувства липса на витамини. С мен пък не се е случвало никога. С малко прием на витамини всичко си дойде на мястото.

Ако някой кацне тук за първи път в тоя форум, и ти прочете постовете, така представяш нещата :
kaliopa_sve написа:....и ваши зонари се оплакват 4е им се белят кожите на краката и било липса на витамини,,,,,и то зонари които са доста в зоната,,,
, че човек направо ще си помисли, че всички зонари тук страдат от зверско белене на крака :laugh3:

Същото и с моя бивш целулит :laugh:
kaliopa_sve написа:....ти пипи, от две години си в зоната, пиеш по 2л. вода в центъра на зоната си, а е трябвало да ползваш вендузи за махане на целулита,защо....

Човек да си помисли, че Зоната не ми помага, и неуморно издевателствам над себе си с разни мазила и вендузи :mrgreen: . а първо трябва да обърнеш внимание, че говорех в МИНАЛО време, когато тъкмо съм се запознавала със Зоната :lol:

Ако имаш време се разрови из мои стари постове, тук и навсякъде из другите форуми, там пък да прочетеш, че от 2 години нито мен, нито мъжа ми не ни е хващала дори лека настинка, или хрема. Малко хора могат са похвалят с това:) Така че, както ти казах, никой не може да ми промие мозъка, или да ми смени мнението, защото тялото ми говори най много от всички :bow: И всичко това обаче не означава, че някой ден няма да се разболея, или че никога повече няма да ме хване грип или каквото и да е, но като цяло, процента е много намален от подобни неприятни за тялото ситуации.

Аз нямам нищо против да си говорим, да разъждаваме, да споделяме гледни точки, ама... с теб ми е много трудно. Или ти приемаш казаното по различен начин, или не искаш да рабереш какво точно пиша, или се опитваш да търсиш наши коментари, които да си противоречат със зоната (за сега неуспешно),и да ни хванеш на тясно...и изобщо нещо социалния ми контакт с теб никак не се получава, а аз смятам, че съм доста общителна, и се старая до колкото ми е по възможностите да обръщам внимание на всеки тук, и разбира се, ако мога да съм полезна с каквото и да е.

Може би е най-добре да помоля другите Зонички тук да се опитат да общуват повечко с теб, не само аз, защото явно аз говоря на различен език. Кой знае, проблема може и да е в мен :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Юли 01, 2013 3:19 am

Dнес като прелитах из фейсбука, и на стената ми се мярна този пост:
"Харесайте страницата на медената билка СТЕВИЯ. Ще научите много интересни рецепти за различни заболявания и рецепти за други лековити билки. Начини на отглеждане, начини на приготвяне видове билки и рецепти за лечебен чай."

Страничката е ТУК. Разгледах я, и ми се стори доста интересна. Най вече, че има и линк за семенца, за да си отглеждаме сами натурлана стевия :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот rainov » Вто Авг 06, 2013 9:07 am

Здравейте, Пипи, въпроса ми е конкретно към теб :D
Спазвам зоната на 100%, комбинирано със спорт всеки ден... чувствам се страхотно. В последно време започнах и аз да се чудя дали днешните плодовете и зеленчуците които набивам всеки ден са толкова богати на витамини, та въпроса ми е:
Какви витамини би ми препоръчала да си закупя като хранителна добавка (не пия никакви други). Благодаря предварително!

Поздрави!

P.S. На същото мнение за храната съм, че не го ли е казал Бари, не вярвам, този човек ми промени живота и до момента не съм видял нищо различно в себе си, от описаното от него.
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Авг 06, 2013 11:46 am

Здеавей rainov :hug: С удоволствие ще ти отговоря ;) Относно витамините...всичко е много индивидуално, в смисъл какви плодове и зеленчуци консумираш. Ако имаш възможност да ядеш био храни (демек от градината) тогава Не ти трябват витамини. Единственият витамин, който трябва задължително да приемаш, независимо каква храна консумираш, е витамин Е, защото почти е невъзможно да си го набавиш от храна. И другото нещо е рибеното масло, освен ако не ядеш по 5 пъти риба на ден, за да можеш да си набавиш необходимите Омега-3 мастни киселини.

Ако нямаш достъп до градинските храни, и особено, зимата, когато не е сезонът на плодовете и зеленчуците, можеш да си взимаш мулти витаминчета от време на време. А най-добре е да хвърлиш един поглед на Витамини и минералите в Зоната.Там са описани препоръчваните количества на повечето витамини и минерали. Мисля, че всеки трябва да се спре на тази страничка, и като ми свърши ваканцията, смятам да добавя още по-интересни материали от Сиърс.
Относно месото- Сиърс казва, че за съжаление нищо не може да се направи, за да се преборим с антибиотиците и хормоните които блъскат в месата, и който може да си го позволи- да яде органик (био) храни. Това съм го писала и предишните ми отговори.
Относно това:
rainov написа:P.S. На същото мнение за храната съм, че не го ли е казал Бари, не вярвам, този човек ми промени живота и до момента не съм видял нищо различно в себе си, от описаното от него.
Не можах точно да разбера какво искаш да кажеш, дали ти се е променил живота от както си в зоната или че не си забелязал никаква промяна.
При мен лично, и при мъжа ми промяната от здравословна гледна точка беше убиствено очвидна, за което винаги благодаря на този доктор, когато ми се отдаде удобен случай :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот rainov » Вто Авг 06, 2013 12:07 pm

rainov написа:P.S. На същото мнение за храната съм, че не го ли е казал Бари, не вярвам, този човек ми промени живота и до момента не съм видял нищо различно в себе си, от описаното от него.
Не можах точно да разбера какво искаш да кажеш, дали ти се е променил живота от както си в зоната или че не си забелязал никаква промяна.
При мен лично, и при мъжа ми промяната от здравословна гледна точка беше убиствено очвидна, за което винаги благодаря на този доктор, когато ми се отдаде удобен случай :hug:


Благодаря ти за бързия отговор! Приемам витамин Е и рибено масло от iHerb, пия много вода, гледам да спазвам всичко на макс... Относно коментара ми в послеписа, беше че съм на твоето мнение за разни статии и факти относно храненето (зачетох се в предишни коментари в темата). Тренирам от 12 години (тренирам на лостове за форма, а не опредлен спорт), от три месеца и половина съм в зоната. За тези месеци в комбинация с тренировки на лостове и кардио с въже, изчистих 19кг мазнина (от 98кг слязох на 79), в момента съм на 7% подкожна мазнина. Астматик съм и никога не съм можел да спя със затворена уста, но ето че от месец и половина насам не ползвам нито инхалатор, нито имам проблеми с дишането през носа... за смайващия ефект върху кожата даже няма да коментирам (по-чиста не е била никога), така че, ДА, Бари Сиърс наистина промени живота ми.
Зеленчуците които ям в момента са предимно краставици и домати... плодовете - пъпеш, нектарини, праскови (рядко диня заради по-високия и гликемичен товар). Питам за витамини, тъй като си купувам продуктите от нормални магазини и съм сигурен че не са БИО. Благодаря ти отново за бързия отговор, поздрави на теб и на мъжа ти и само зонови успехи!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Авг 06, 2013 12:50 pm

Много много се радвам, че вече нямаш проблем с дишането :hug: Нямаш идея колко ми се стопля сърцето, като прочета такива мили коментари. Само хора, които наистина са имали здраволовни проблеми могат адекватно да оценят силата Зоната.
Относно храните- да ти кажа сега имам щастието да съм в БГ (не бях се връщала от години) и храната която е тук...просто не мога да спра да ям плодове и зеленчуци...няма нищо общо с това, което е в Америка. Там всичко е с вкус на зелена тиква :laugh: Но и за голямо мое щастие, тук имам възможност да ям 99% само градинско производство, и само черноморски храни пълни в Омега-3 :) Всичко ми се струва толкова вкусно и истинско, че не ми се тръгва на обратно зад океана.

Сега естествено не съм в Зоната, защото като ще е почивка, нека да е истинска, и както се казва, като ще е грага, да е рошава :laugh3: и ям количества от всичко, което ми душа иска, но за два месеца тук не мисля, че ще нанеса кой знае какви щети на организма ми. Единственото което забелязах, от както съм извън зоната, че че не ми се пие вода, както преди, и вече не се събуждам жадна. А с наспиването, не мога да преценя сега дали се наспивам по-рано, защото просто не ми остава време за сън :laugh4: Но за една седмица после ще си вляза пак в ритъм.

А за витамините- по скоро зимата е сезонът, в който ще трябва да наблегнеш малко повечко на добавките, сега просто си взимай плодовете и продължавай със спорта. Аз тук си спортувам в морето за сега, което пак е вид натоварване :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Следваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта