Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Нед Сеп 29, 2013 10:38 pm

За зонов ресторант идеята е обречена още в зародиш. Имам опит, все пак съм израснал в Слънчев Бряг по хотели и ресторанти. Дори и обикновено кръчме с допълнително зоново меню не си струва. Играчка и фира за нищо. Може би просто още не му е дошло времето за масовост. Но ще дойде, убеден съм в това. Но ако Барито ме спонсорира, отварям на секундата :laugh1: . Но почти във всяко стандартно заведение 30 - 60% от менюто може да се нагоди към Зоната. Проблема е като порцията е повече, да си наложиш да не изядеш 4-тото пилешко бонфиленце :lol: При мене е голяма дилема, но не изпадам в синдрома на Буридановото магаре :msmile5:
4- ти ден без цигари, ще гръмна от нерви, даже вятърът ме ядосва че духа :angry:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Зоната
 

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Пон Сеп 30, 2013 2:58 am

Gazilot написа:4- ти ден без цигари, ще гръмна от нерви, даже вятърът ме ядосва че духа :angry:

Газииии, удръж още малко. Аз съм 14 ти ден без цигари, и вече почти не го чувам вятъра, само на моменти ми просвирва в ухото, ама отшумява. Изтърпял си 4 дена, изтърпи още 4 :) Не се отказвай, че ми е по-добре като има някой да страда заедно с мен :laugh:
Като се събуждам по сред нощите да отивам до тоалета, и вървя, и спя ама дори в просъница си мисля "въйй, аз не пуша"...изкукала съм направо, ама тия клечки да не са по-силни от мен пък... :lol:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пон Сеп 30, 2013 1:10 pm

pipilota написа: Не се отказвай, че ми е по-добре като има някой да страда заедно с мен

Както е казал Марк Твен - Няма нищо по-лесно от това, човек да откаже цигарите. Аз самият съм го правил много пъти.: :laugh1:
Няма да се отказвам. Ама колко е хубава сутрешната дръпка, която те кара да ти изтръпнат краката и да ти се раздерат гърдите, а? И лекото милимундно замайване.... :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот gogo » Пон Сеп 30, 2013 1:16 pm

А,а,а...Това хич не е зоново и здравословно. :angry: А краката и другите работи могат да ти изтръпнат и по-много по здравословен начин :laugh2:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 30, 2013 9:14 pm

Гази шшшшшшшшшт. Недей да говориш за пушенето по този начин, че Пипи току виж пак посегнала към цигарите от носталгия. Аз също съм го отказвала както Марк Твен, и това което най ме дразни, е разочарованието което изпитвам, когато запаля цигара след например 3 месеца въздържание. Разочарованието е точно поради факта, че вкусната носталгия от пушенето, няма нищо общо с реалността когато не си пушил повече от 3-4 седмици. Усещането е, че се пречупваш, разочарование от самия теб, и това гадно чувство все едно, че те засмуква черна дупка обратно към порока. За това милички, щом ви се припуши запомнете, че ще се разочаровате много ако го направите отново. Не се отказвайте, моля ви, заради горката нимфа, която още е зависима.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пон Сеп 30, 2013 10:59 pm

Да, паленето след дълго време въздържание може да се отъждестви с лафа:
"Милиция!!! Милиция!!! МИлиция!!! Мили ция!!! Мили, целия!!!" :laugh4:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот nympheacea » Вто Окт 01, 2013 10:47 am

точно :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Djidji » Вто Окт 01, 2013 12:58 pm

Гази, аз това с къщичка на село го осъществих преди 5 години,живея в едно селце близо до Варна и по близо до плажа. Със собствена градина-плодове и зеленчуци. Като добавиш и млякото и сиренцето от'' баба Пенка'' си мислех , че всичко ще ми е наред,но............... За около година качих 8 кг. Излиза, че най- важен е баланса в храненето.
Стискам палци за цигарите,съпруга ми има същия проблем-многооооо цигари ,а килограмите му са по-малко от нормалното. Обещал е да влиза в зоната ,щом се върне от плаване. :laugh3:
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пет Окт 04, 2013 3:34 pm

Време за отчет, време за размисли - страстите ги оставям на проф. Вучков.

2 месеца в Зоната, 10 дена без цигари.
Резултати: 104.5 кг. при старта, в момента - 92 кг.


Като едно доволно ЗоНби (май на всички е харесало това определение) стигам до извода, че овладяването на Зоната (при мен) мина през няколко етапа, а именно :
- Първоначанално недоверие, може би поради същността ми. Ужас и хаос от поставянето в рамка на всекидневни действия (грамажи, мерене, кълцане, стъргане) и основаването на режим, първият доброволен в живота ми.


- Светкавични следседмични резултати, разбиващи на пух и прах недоверието ми и тласкащи ме да се ЗоНбирам още повече и да съм още по-стриктен.


- Наслада в Зоната, щастие на атомно ниво, самочувствие. Превръщане в Оптопоз ( съкратено от ОПТимист фрашкан с ПОЗитивизъм).


-Трансформация от Оптопоз към ЗоНби, така нареченото Оптопозно ЗоНби. Желание за доизясняване на всичко свързано със Зоната и съответно носещо плеяда от въпроси. Объркване от типа "Колкото повече знам, толкова повече знам, че нищо не знам".

В момента съм в последното състояние, което ме люшка в крайности. А крайностите никога не са на хубаво. Какво визирам?
Например: Ни сиренето-сирене, ни пилешкото-пилешко, ни шунката-шунка, ни плодовете-плодове, нито зеленчуците-зеленчуци и т.н.

Подробно:
Сиренето - някои производители даже не си правят труда да пишат маслеността му, други пишат абсурди като "Нискомаслено сирене", а четем 37% мазнина. Спрял съм се на Котидж, купувам си го от Лидъл, даже вчера награбих 2 кашона, с 2.2% fat. 200гр/76ст., неква промоция.

Шунката - бях писал някъде тука, че дълго време ядох пуешка на Орехите, която изглежда добре и е вкусна, но един ден прочетох, че съдържанието на пуешко е 10%!!! Идеше ми да отида при тея Орехи и да им строша орехчетата!!! Сега съм на пуешка, пак от Лидъл - "Пикок" (к, не ч :))въпреки оскъдното инфо на нея.

Пилешкото - от години го знам и все пак много го обичам, но наистина... пилетата в БГ са ВРЕДНИ, особено за мъжкото население. Инжектират им се женски хормони, като някои от тях, мъжете усвояваме. Това ме подсеща за чернобилския виц : " Син и майка. Синът: "Мамо, мамо, растат ми цици?!?". Майката: " Боли ме х..!"... Та в тоя ред на мисли почвам рейд в околните села за изнамиране на баба или дедо, които си гледат домашни, та да си купя ако продават.

Плодове, зеленчуци - нектарина, грозде без семки... Домати с вкус на кисел войнишки чорап, краставици които са като завит на руло вестник и боядисан в зелено, праскови които можем да печем на тостер и да мажем с масълце поради сухотата им... Списъка е безкраен...

Риба - тези и онези гледани в развъдник, тези па замразени, загубили си качествата. От Несебър съм, мога да си набавям прясна черноморска, но Черно море е едно от най-замърсените. Като израснал покрай него, само да Ви кажа, че навремето като деца, като се порежехме на мида, или на каквото и да било, от морската вода за минутка се образуваше коричка, червено-кафява. Сега се образува жълто-зеленикава, гнойна такава!!!

Вода - минералната при редовно пиене - вредна, чешмяната - имала биомаса, която не знам си к'во на чревната флорофауна.
Картинката не е много хубава, винаги се намира нещо свястно, но тъпото е че, това си е повод за хвалба и празнуване, когато се случи.

И ако трябва да се лиша от гореизброените източници на протеини, какво ми остава? Нова професия - козар, овчар, свинар, да си ги гледам аз, та да знам какво ям. Ма то и там тъмна Индия, тез пасли това, па то с нитрати, онуй па го духал ветеро от Дебелт- мани мани.
Не ме разбирайте погрешно, не мисля в черно, просто размишлявам. Ни козар ще ставам, нито ще гледам домати в подножието на Хималаите. Просто съвремието ни цака с топла бира постоянно.

Спирам, че ще откажа някой новак :)

Имам въпрос! Не съм го срещал по форума или пък съм го пропуснал. Отначалото на зоНбирането ми досега, голямата ми нужда не е редовна, някога през два дена, което е необичайно за мен. Отдавам го на шока на организма ми, впрегнат в непривични за него ред и дисциплина, ма 2 месеца минаха братче. От котидж сиренето имам метеоризъм, не знам как е при Вас, ама метеори няма :(.

Стига толкова отчет от мен, със здраве, ЗоНбита!!!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот nympheacea » Пет Окт 04, 2013 5:26 pm

Gazilot написа:Време за отчет, време за размисли - страстите ги оставям на проф. Вучков.
2 месеца в Зоната, 10 дена без цигари.
Резултати: 104.5 кг. при старта, в момента - 92 кг.

:bigsm20:
Gazilot написа:- Наслада в Зоната, щастие на атомно ниво !!!!!!, самочувствие. Превръщане в Оптопоз ( съкратено от ОПТимист фрашкан с ПОЗитивизъм).

... щастие на атомно ниво.... по-точно казано няма как.
Оптопоз - новата ни дума в зоновия речник :crazy1:
Gazilot написа:Например: Ни сиренето-сирене, ни пилешкото-пилешко, ни шунката-шунка, ни плодовете-плодове, нито зеленчуците-зеленчуци и т.н.

Върни се крачка назад към Оптопозно-ЗоНбираното състояние. Спри да мислиш в детайли, защото неизменно ще се стигне до въпроса "Защо се раждаме след като ще се мре?"
Gazilot написа:Вода - минералната при редовно пиене - вредна, чешмяната - имала биомаса, която не знам си к'во на чревната флорофауна.

На работа поръчвам минерална, има една много добра, която е и препоръчителната за носене в яслите и консумация от бебета и малки деца, от нея мога да пия с литри, за в къщи проблема съм го решила с най-евтината кана за пречистване на вода. За инфо за марката на минералната вода - на лични.
Gazilot написа:Имам въпрос! Не съм го срещал по форума или пък съм го пропуснал. Отначалото на зоНбирането ми досега, голямата ми нужда не е редовна, някога през два дена, което е необичайно за мен. Отдавам го на шока на организма ми, впрегнат в непривични за него ред и дисциплина, ма 2 месеца минаха братче.

Пропуснал си. Има го коментирано, накратко - пий повече вода, започни да ядеш овес всеки ден, имаше и още съвети ама тези бяха достатъчни за мен.

Мерси за свежия пост, голям кеф е да те чета Гази :text-+1:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот gogo » Пет Окт 04, 2013 8:52 pm

Гази, :bigsm47:
Конграчулейшънс :applaus: за приноса ти към теорията на Зоната. :laugh4:
На въпросът ти за :obscene-tolietpush: на сайта има отговор. Виж Въпроси и отговори http://www.vzonata.com/faq/ - въпрос N:26.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот HippoDel » Пет Окт 04, 2013 9:33 pm

Гази,
Ако се замислиш и за въздуха дето го дишаме... :wow: :oh:
Аз затова си ям и размразено месо и консерви, балансирам си протеини, въглехидрати и мазнини и не го мисля повече, че иначе няма да му се види края. :stupid:
При всички случаи, сега се храниш, по-здравословно от преди. Така, че смело напред! :done:
Чудесни резултати в зоната! Поздравления! :bigsm20:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пет Окт 04, 2013 11:05 pm

Хора, никакъв запек не ме гони, като машина за сладолед съм, само че нередовна :bigsm50:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Съб Окт 05, 2013 4:56 am

Гази, Газииии, уникален си !
Убийствено разтърсващо четиво :multicolor: Мисля, че този дневник трябва да го прекръстиш на "Дневникът на ЗоНбирания Газилот"-просто умирам да ти чета великите Зонови писания :bigsm43:
А за това, което питаш....:
Gazilot написа:Имам въпрос! Не съм го срещал по форума или пък съм го пропуснал. Отначалото на зоНбирането ми досега, голямата ми нужда не е редовна, някога през два дена, което е необичайно за мен. Отдавам го на шока на организма ми, впрегнат в непривични за него ред и дисциплина, ма 2 месеца минаха братче. От котидж сиренето имам метеоризъм, не знам как е при Вас, ама метеори няма :(.
Стига толкова отчет от мен, със здраве, ЗоНбита!!!
Това, че нещото не излиза редовно, и е необичайно за теб, всъщност е обичайно за Зоната. Това е един вид страничен ефект от отлагането на натрупаната излишна, и ужасно страшна Арахидонова киселина :weary:

И относно метеорите :laugh: може би си пропуснал и една важна страничка от сайта, " Показатели за добри и лоши айказаноиди" предпоследната точка " Метеоризъм или газове (в стомаха, червата)", която може би ще те вкара в нова поредица размисли :) А точка 6 от статията ще те накара да придобиеш още един Зонов навик :laugh4: - да си поглеждаш всеки път айказаноидите, т.е плътността на плуващото нещо когато посещваш :obscene-tolietcrapper: :laugh: Обаче се замислих, че ако ще стваш козар, и ползваш онези клечащи тоалетни като на нашето лозе...тогава ще си в проблем, защото няма да можеш да си следиш айказаноидите :bigsm26:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Съб Окт 05, 2013 4:43 pm

gogo написа:А,а,а...Това хич не е зоново и здравословно. :angry: А краката и другите работи могат да ти изтръпнат и по-много по здравословен начин :laugh2:


Това чак сега го видях :)
Гогич, да не визираш редовната употреба на http://img543.imageshack.us/img543/2606/5lm4.jpg ?
Но внимавай, прекомерното третиране с горепосоченото води до http://img542.imageshack.us/img542/2904/wqs8.jpg
:laugh1:

Бтв, реални търговски марки
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Съб Окт 05, 2013 4:55 pm

pipilota написа:Обаче се замислих, че ако ще стваш козар, и ползваш онези клечащи тоалетни като на нашето лозе...тогава ще си в проблем, защото няма да можеш да си следиш айказаноидите


Ако ще съм козар, все ще има рекичка наоколо за този вид изследователска дейност :laugh3:
Проблема само ще е зимата, когато ще се ползва якутска тоалетна*

Бел.Авт.
Якутска тоалетна - състои се от 2 кола. Забивате единия, хващате се за него да не Ви издуха вятъра и размахвате другия кол срещу вълците, докато си вършите работата.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта